خرید بیت کوین

آیا بیت کوین هنوز هم پر سود است؟

نام بیت کوین امروزه برای همه آنهایی که به دنبال سرمایه گذاری هستند بسیار آشناست. البته سرمایه گذاری در زمینه ارز دیجیتال به همان اندازه که سودآورده بود، پر ریسک نیز می باشد. به همین دلیل برد و باخت های سنگینی در این عرصه در انتظار شما خواهند بود. سرمایه گذاران باید بتوانند ریسک خود را مدیریت کنند و با سرمایه گذاری آگاهانه با خرید بیت کوین به سود برسند.

اما سوالی که در این میان برای ما پیش می آید این است که آیا بیت کوین هنوز هم پر سود است؟ برای پیدا کردن پاسخ این سوال بهترین کار این است که تاریخچه بیت کوین و فراز و نشیب هایی که این ارز دیجیتال پشت سر گذاشته است را بررسی کنید. خرید و فروش بیت کوین این روزها نیز می تواند به شما سود برساند، اما در صورتی که آگاهانه و درست عمل کنید. از همین رو در ادامه متخصصین ما توضیحات بیشتری در این زمینه ارائه خواهند داد.

 

آیا خرید بیت کوین عاقلانه است؟

بررسی تاریخچه بیت کوین از ابتدا تا کنون به ما نشان می دهد که این ارز دیجیتال در مسیر پیشرفت قرار دارد. چرا که توانسته چالش های اصلی که در مسیر وجود داشت را پشت سر بگذارد و هر سال افزایش قیمت مناسبی را تجربه کند. جایگاه بیت کوین از نظر قیمت این روزها برای همه قابل قبول است. به گونه ای که بسیاری از تبادلات مالی و تراکنش ها در سراسر جهان با استفاده از بیت کوین انجام می شوند. اما آیا به راستی خرید بیت کوین و سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتال حرکتی عاقلانه است؟ پاسخ به این سوال می تواند همزمان منفی و مثبت باشد.

 

 

پیشنهاد می شود: تاثیر متاورس در آینده ارز های دیجیتال

 

 

در صورتی که شما هیچ اطلاعاتی در خصوص بازار ارزهای دیجیتال و مفاهیم مربوط به این عرصه ندارید، پس از میزان ریسک و حد ضرر در این بازار نیز بی اطلاع خواهید بود. به همین دلیل سرمایه گذاری شما در بازار رمز ارز به صورت کورکورانه خواهد بود و ضررهای سنگین را در پی دارد. در صورتی که فردی ناآگاه در این بازار از طریق یک معامله به سود رسید به معنای موفقیت او نیست، بلکه همین یک بار شانس با او یار بوده است. پس بهتر است بدانید که موفقیت در این بازار به معنی یک بار برنده شدن نیست. بلکه شما باید بتوانید سود مداوم و اصولی داشته باشید تا به این صورت در این بازار دوام بیاورید.

 

روند قیمت بیت کوین از ابتدا چه اطلاعاتی به ما می دهد؟

روند پیشرفت قیمت بیت کوین از ابتدا تا امروز بسیار جذاب و پیچیده است و برای درک بهتر آن می توانید مقاله ای که در این خصوص در سایت ما منتشر شده است را مطالعه کنید. آشنایی با تاریخچه بیت کوین به ما می گوید که این ارز دیجیتال از کجا آمده، چه مسیری را طی کرده و احتمالا به کدام سمت می روند. افراد حرفه ای همواره به آنهایی که قصد خرید بیت کوین دارند پیشنهاد می کنند که حتما قبل از خرید بیت کوین در مورد جزئیات این ارز دیجیتال اطلاعات کافی به دست بیاورند.

همچنین وارن بافت که یکی از بزرگترین سرمایه گذاران تاریخ بورس است نیز باور دارد: “برای فعالیت در یک بازار مالی یا برای خرید یک سهام بهتر است با آن بازار و به خصوص گذشته آن بیشتر آشنا شوید.” مطالعه مطلب تاریخچه بیت کوین از ابتدا تاکنون قطع اجازه می دهد تا اطلاعات مفیدی در خصوص تاریخچه بیت کوین به دست آورید.

 

میزان ریسک برای خرید و فروش بیت کوین

یکی از ویژگی های بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال این است که قیمت آنها مدام در حال نوسان می باشد. برخلاف سایر بازارهای مالی نوسانات بازار ارز دیجیتال دارای محدودیت خاصی نیست و از همین رو ممکن است در یک مدت کوتاه شاهد آن باشیم که قیمت بیت کوین نیازهای انواع ارز دیجیتال رشد یا افت چند صد درصدی دارند. برای اینکه بتوانیم به این سوال که «آیا بیت کوین هنوز هم پرسود است؟» پاسخ دهیم، باید ریسک های مختلف سرمایه گذاری در این عرصه را بهتر بشناسیم. این موارد را در بخش های بعدی به شکل دقیق تری مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

ریسک ناشی از مزارع استخراج بیت کوین

دستگاه های ماینر بیت کوین برای استخراج ارز دیجیتال باید به مزارع استخراج متصل شوند تا به معادلات مورد نظر برای دریافت پاداش دسترسی داشته باشند. هرگاه در بازار بیت کوین یک معامله جدید انجام گردد، دستگاه های ماینر با انجام محاسبات خود در بخش بلاک چین ارز دیجیتال بیت کوین یک بلوک جدید می سازند. وصل شدن چندین دستگاه ماینر از کاربران مختلف در یک مزرعه استخراج اجازه می دهد تا قدرت پردازش اطلاعات در شبکه بلاک چین به شکل قابل توجهی بالاتر رود.

بسیاری از افراد کلاهبردار به دنبال آن هستند که پاداش دریافتی چندین ماینر را تصاحب کنند و از این طریق به سود قابل توجهی دست یابند. از همین رو افرادی که به عنوان سرمایه گذاری فعالیت خود را در زمینه استخراج بیت کوین شروع می کنند باید مراقب باشند که به استخرها و مزارع معتبر و قابل قبول برای عموم متصل شوند. چرا که در غیر این صورت پاداش دریافتی آنها به مرور زمان توسط سارقان دزدیده خواهد شد و سود چندانی نصیب این افراد نمی گردد.

 

وابسته بودن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به تکنولوژی

روند استخراج و خرید و فروش بیت کوین در فضای آنلاین انجام می شود و حتی برای نگهداری دارای دیجیتال خود باید سراغ کیف پول های آنلاین بروید. از همین رو تمام جنبه های مربوط به خرید ارز دیجیتال بیت کوین و سرمایه گذاری در این زمینه ارتباط مستقیمی با تکنولوژی دارد. همین موضوع باعث می شود تا هکرها و افراد سودجو از سراسر جهان برای دسترسی داشتن به دارایی بقیه برنامه ریزی کنند.

راه اندازی صرافی ارز دیجیتال تقلبی، دریافت وجه نقد از کاربران برای سرمایه گذاری در زمینه بیت کوین، راه اندازی سایت های با سیستم کلاهبرداری پانزی، دسترسی به اطلاعات حساب کاربران و… برخی از راه هایی هستند که کلاهبرداران برای به سود رسیدن انتخاب می کنند. پس حتما قبل از از شروع فعالیت در زمینه خرید و فروش بیت کوین و سرمایه گذاری باید به دنبال صرافی ارز دیجیتال معتبر و مراجع مورد تایید این عرصه باشید.

برای در امان بودن از هکرها باید به یاد داشته باشید که این افراد همیشه وعده هایی در خصوص رسیدن به سودهای کلان به شما می دهند و به این صورت سعی بر فریب دادن کاربر دارند. پیشنهاد های بسیار خوب و فوق العاده همواره رگه هایی از کلاهبرداری را درون خود خواهند داشت. پس به این موارد به قطع نکنید و تمرکز خود را بر روی روش ها و پیشنهاد های منطقی بگذارید.

 

به سرقت رفتن دارایی دیجیتال مانند بیت کوین

افزایش استقبال کاربران از عرصه ارز دیجیتال باعث شده تا افراد سودجو به دنبال روش های کلاهبرداری نوینی در این بازار باشند. در بسیاری از موارد می بینیم که سایت های تقلبی با نشان دادن تراکنش های ساختگی سعی بر فریب کاربران دارند و سرمایه آنها را تصاحب می کنند. همچنین هدف بسیاری از هکرها دسترسی به کیف پول ارز دیجیتال شماست. چرا که این افراد می دانند تمامی کاربران بعد از خرید بیت کوین برای سرمایه گذاری در این زمینه دارایی خود را درون کیف پول قرار می دهند. در همین جاست که هکرها برای کلاهبرداری و دسترسی به اطلاعات شما وارد عمل می شوند و به دنبال یافتن اطلاعاتی مانند کلید های خصوصی و عبارات بازیابی کیف پول هستند. پس روند خرید و نگهداری بیت کوین باید به صورت کاملاً ایمن صورت پذیرد تا از بروز هرگونه اختلال جلوگیری کرده باشیم.

هر روز افراد حرفه ای و بلاگرهای که در زمینه های مربوط به ارز دیجیتال فعالیت دارند هشدارها و راهکارهای لازم برای در امان بودن از دست هکرها را در اختیار کاربران قرار می گذارند. اما متاسفانه باز هم می بینیم که پیشنهاد های ویژه و روش های ساده تقلبی که ادا می کنند افراد را به سود می رسانند، باعث فریب کاربران می شوند. پس پس برای داشتن سرمایه گذاری ایمن حتماً باید در زمینه امنیت سرمایه گذاری تحقیقات لازم را به عمل آورید.

 

نبود قانون گذاری درست

با اینکه پروژه بیت کوین از سال ۲۰۰۹ تاکنون مورد توجه همه قرار گرفته است، اما دولتها در سراسر جهان به دلایل مختلفی با فعالیت همگان در این بازار مشکل دارند. در نتیجه می بینیم که قانونگذاری محکمی برای معاملات ارز دیجیتال وجود ندارد و همین زمینه ساز مشکلات بیشتری خواهد شد. هر از چندگاهی دولتها صحبت هایی در خصوص اعمال مالیات بر روی بیت کوین و سایر مسائل مشابه دارند که همین موارد می تواند روی قیمت ارز دیجیتال تاثیر زیادی بگذارد. یکی از چالش هایی که در پیش روی دولت ها قرار دارد، میزان نوسان بالای بازار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. بهترین راه برای کاربران است که سراغ مراجع مورد تایید سایر افراد معتمد خود بروند و حتماً برای انتخاب صرافی ارز دیجیتال جهت خرید و فروش بیت کوین تحقیقات مفصلی داشته باشند.

از سوی دیگر در بخش های مختلف جهان شاهد این هستیم که دولتها توانستند به راهکارهای مناسبی برای استفاده از ارز های دیجیتال مانند بیت کوین دست پیدا کنند. این موضوع باعث به وجود آمدن دودستگی بین کاربران شده است. چرا که بسیاری تصور می کنند قانونی شدن بیت کوین و به رسمیت شناخته شدن آن توسط دولت ها باعث ایجاد کنترل بیشتری روی ارزهای دیجیتال می شود. اما عده دیگری بر این باورند که با قانونی شدن بیت کوین سرمایه گذاری در این عرصه ایمن تر و دارای ریسک کمتری خواهد بود.

 

میزان نوسانات بالای بیت کوین

با مشاهده نمودار قیمت بیت کوین میتوانید به شکل واضح ببینید که میزان نوسانات قیمت این ارز دیجیتال بسیار بالاست. قیمت لحظه ای بیت کوین مدام در حال تغییر است و به زبان ساده تر می توان گفت که قیمت بیت کوین امروز با روز های قبل تفاوت زیادی می تواند داشته باشد. اما بررسی روند رشد و افت بیت کوین در بازه های زمانی مختلف قطعاً به ما نشان می دهد که این ارز دیجیتال در طولانی مدت توانسته رشد مناسبی را تجربه کند. به شکلی که بالاترین قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ تجربه شد و معادل ۶۸۵۶۴ دلار بود. اما آیا در حال حاضر و بعد از ظهور چندین هزار نوع ارز دیجیتال مختلف هنوز هم بازار بیت کوین می تواند سود دهی مناسب داشته باشد؟ پاسخ این سوال با توجه به نوسانات بازار چنین خواهد بود که افراد حرفه ای و آگاه می توانند از این عرصه سود کسب کنند. ولی به شرط آن که حتماً روال فعالیت های خود را به صورت آگاهانه طی کنند و تصمیم های احساسی در این زمینه نگیرند.

در زمان سرمایه گذاری برای اینکه از نوسانات بالا در امان باشید راهکاری که پیش روی شما قرار دارد این است که سراغ سرمایه گذاری های کوچک در زمینه ارز دیجیتال بروید. ضرب المثلی در بین افراد فعال در این عرصه رایج است که می گوید: «هیچگاه تمام تخم مرغ های خود را درون یک سبد نگذارید.» به عبارت دیگر در زمان خرید ارز دیجیتال شما نباید تمام سرمایه خود یا درصد زیادی از آن را روی یک ارز دیجیتال خاص نگذارید. با انجام این کار در صورتی که قیمت یک ارز دیجیتال خاص افت شدیدی داشت، از ضررهای سنگین در امان خواهید بود.

 

اعتماد عموم به بیت کوین در حال حاضر چقدر است؟

افرادی که برای سرمایه گذاری روی بیت کوین دیدگاه بلند مدت دارند بهتر است به آینده این ارز دیجیتال امیدوار باشند. یکی از پارامترهای تاثیرگذار روی رشد بیت کوین در تمامی دوران فعالیت این پروژه، میزان عرضه و تقاضا بوده است. از سال 2009 تا کنون بیت کوین توانسته چالش های زیادی را با موفقیت پشت سر بگذارد و اعتبار زیادی به دست آورد.

این روزها همه تقریبا با بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال آشنایی هر چند مختصری دارند. به عبارت دیگر دنیای رمز ارز مانند گذشته سرزمینی ناشناخته و خطرناک نیست. بسیاری از افراد تازه کار در زمینه خرید و فروش بیت کوین به این دلیل وارد سرمایه گذاری شده اند که یکی از دوستان، آشنایان یا افرادی معتمد افراد آنها توانسته اند به سود های خوبی دست پیدا کنند.

همین اتفاقات باعث افزایش میزان عرضه و تقاضا به مرور زمان شده، به همین دلیل تحلیل گران بر این باورند که در آینده این موضوع تاثیرات مثبتی روی این بازار خواهد گذاشت. البته این موضوع بیشتر برای سرمایه گذارانی است که دیدگاه بلند مدت به خرید ارز دیجیتال دارند.

 

چطور از خرید و فروش بیت کوین سود ببریم؟

خرید و فروش بیت کوین

 

به طور کلی می توان سه روش اصلی برای سرمایه گذاری روی بیتکوین را برای افراد علاقمند به این عرصه در نظر گرفت که در ادامه هر کدام را بررسی می کنیم. با مطالعه این موارد می توانید روشی که با میزان سرمایه، زمان و خلقیات شما سازگاری را بهتر انتخاب کنید.

 

سرمایه گذاری روی استخراج بیت کوین

در این روش شما دارای خود را صرف خرید و راه اندازی تجهیزات ماینر می کنید. برای این کار به انرژی، دستگاه های ماینر و تخصص بالا در خصوص پیدا کردن مزرعه و استخر مناسب برای استخراج نیاز خواهید داشت. البته این روزها متخصصین بر این باور هستند که سختی بلاک چین بیت کوین برای پاداش دادن به استخراج کنندگان بسیار بالاست. پس با توجه به این موضوع روند سوددهی بسیار کند خواهد بود و شاید از نظر اقتصادی به صرفه نباشد. این روش در گذشته که میزان سختی شبکه پایین بود طرفداران بیشتری داشت. پس اگر این سوال برای شما بوجود آمده که آیا استخراج بیت کوین هنوز سوددهی دارد، بهتر است به دنبال روش های دیگری باشید یا سراغ استخراج سایر ارزهای دیجیتال بروید.

 

ترید کردن یا معامله گری

تریدر های دنیای ارز دیجیتال افرادی هستند که خرید و فروش هایی در بازه های زمانی کوتاه انجام می دهند و به دنبال کسب سود از نوسان های قیمت بیت کوین و سایر رمز ارز ها هستند. این روش می تواند سود مناسبی را برای افراد به همراه داشته باشد، اما فراموش نکنید که برای ترید کردن نیاز به آگاهی، مهارت و تجربه بسیار بالایی دارید.

شما باید علاوه بر آشنایی کامل با مفاهیم مربوط به بازار ارز دیجیتال، با مفاهیم دیگری مانند تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال، پرایس اکشن و… آشنایی داشته باشید. سرمایه گذارانی که بدون آگاهی کافی و فقط به امید سود بیشتر وارد این بازار می شوند بیشتر از این که سود دهی مناسبی داشته باشند، اما نداشتن اطلاعات و تجربه کافی باعث ضرر کردن شدید آنها خواهد شد.

 

سرمایه گذاری بلند مدت

این نمونه از سرمایه گذاری را در بازار ارزهای دیجیتال با نام هولد (hold) می شناسند. در این روش فرد سرمایه گذار بعد از انجام تحلیل بنیادی و تکنیکال، ضمن مشورت با افراد حرفه و دنبال کردن اخبار مربوطه؛ یک یا چند ارز دیجیتال را برای خرید و نگهداری در طولانی مدت انتخاب می کند. این دسته از سرمایه گذاران نیاز ندارند که هر روز و هر هفته وضعیت نمودار و قیمت ارز دیجیتال را چک کنند. این روش سرمایه گذاری برای افرادی با پس انداز بالا قطعا گزینه خوبی خواهد بود. به خصوص این که میزان ریسک خرید و فروش بیت کوین در طولانی مدت بسیار پایین تر است و فرد متضرر نخواهد شد. اما این افراد باید صبر کافی داشته باشند و طبق استراتژی پیش بروند.

 

 

⇐ کدام استراتژی بهتر است: هولد یا ترید

 

 

آیا الان زمان خوبی برای ورود به بازار بیت کوین است؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید حتما به قیمت لحظه بیت کوین در زمان مطالعه این مقاله توجه داشته باشید. قیمت بیت کوین امروز (روزی که در حال نگارش این مقاله هستیم 11 اردیبهشت 1400) 37958 دلار است. می توان گفت این ارز برای مدتی نسبتا طولانی در حال مقاومت روی کانال قیمت بین 37 تا 41 هزار دلار (یا در این حدود) است.

بسیاری از تحلیلگران حرفه به سرمایه گذاران بلند مدت پیشنهاد می دهند که با خرید بیت کوین در حال حاضر، سرمایه خود را در برابر نوسانات نرخ ارز در آینده اقتصادی ایران بیمه کنند. اما سرمایه گذاری در عرصه های مختلف و به خصوص بازار رمز ارزها همیشه با ریسک همراه است. پس چه الان چه هر زمان دیگر که قصد خرید بیت کوین و سرمایه گذاری در این زمینه را داشتید باید با تحقیق قبلی وارد عمل شوید. چرا که در غیر این صورت باخت های سنگین منتظر شما خواهند بود. به طور کلی می توان گفت در هر زمان سود نصیب افراد آگاه و دارای استراتژی مشخص می شود. چنین اشخاصی در طولانی مدت می توانند در بازار بی رحم رمز ارز دوام بیاورند، تجربه کسب کنند و در طولانی مدت به سود مناسبی دست پیدا کنند.

 

سخن نهایی

امیدواریم که این مطلب از افراتتر توانسته باشد مسیر سرمایه گذاری در خصوص بیت کوین را تا حدودی برای شما روشن کند. بازار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال پتانسیل سود بسیار بالایی دارد. اما بهتر است برای سرمایه گذاری در این عرصه برنامه ریزی طولانی مدت برای یادگیری و کسب و تجربه باشید. چون تنها در این صورت در بازار می توانید به سود واقعی و با دوام دست بیابید. متخصصین و مشاوران ما در سایت صرافی ارز دیجیتال افرا تتر آماده اند که روشی ایمن و مطمئن برای خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در اختیار شما بگذارند و به داشتن سرمایه گذاری سالم و ایمن برای کاربران خود کمک کنند.

 

سوالات متداول

خرید بیت کوین در سال 2022 انتخاب خوبی است؟

پاسخ این سوال بستگی به روش سرمایه گذاری شما و انتظاراتی دارد که از سرمایه گذاری در ذهن می پرورانید. در این مطلب توضیحات مفصلی در این زمینه ارائه داده ایم.

بهترین روش خرید بیت کوین چیست؟

برای کاربران ایرانی خرید از صرافی ارز دیجیتال مطمئن و ایمن است. متخصصین افراتتر می توانند راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند و پاسخ سوالات گوناگون را در اختیارتان بگذارند.

آینده بیت کوین چطور پیش بینی می شود؟

بیت کوین در آینده قطعا جایگاه بسیار بهتری را بین تمامی کاربران پیدا خواهد کرد. چرا که میزان شناخته شدن آن بیشتر شده و شرکت های بزرگ نیز این ارز دیجیتال را به رسمیت می شناسند.

چه زمانی بهترین تایم خرید بیت کوین است؟

برای پیدا کردن پاسخ این سوال باید بتوانید اطلاعات کافی در زمینه ارزهای دیجیتال، تحلیل تکنیکال و… به دست آورید و با آگاهی زمان مناسب را پیدا کنید. تقلید از بقیه و قدم گذاشتن در این مسیر بدون استراتژی قطعا معایب فراوانی به دنبال خواهد داشت.

قیمت بیت کوین در آینده چگونه پیش بینی می شود؟

تحلیل گران و افراد حرفه ای فعال در این عرصه باور دارند که بیت کوین با روند رشد سالانه نسبتا ثابتی مسیر صعودی در پیش خواهد گرفت، اما نباید فراموش کرد که تحلیل های شخصی شما بر اساس استراتژی قطعا راهنمای بهتری برای سرمایه گذاری در این زمینه خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.