خرید اتریوم؛ آیا اتریوم بخرم؟

خرید اتریوم؛ آیا اتریوم بخرم؟

اتریوم یکی از معروف ترین ارزهای دیجیتال می باشد که در بین افراد فعال در این عرصه به خوبی شناخته شده است. در مقالات قبلی خود توضیحات کافی در خصوص ویتالیک بوترین، خالق اتریوم داده و سرگذشت این ارز دیجیتال را با هم بررسی کرده ایم. اما سوالی مهم در خصوص “خرید اتریوم؛ آیا اتریوم بخرم؟” ذهن سرمایه گذاران را به خود مشغول داشته است. بلاک چین قدرتمند اتریوم و سیاست گذاری های دقیق توسعه دهنده آن، یعنی ویتالیک بوترین آینده روشنی را در پیش روی این ارز دیجیتال قرار داده است.

از همین رو در ادامه این مطلب از افراتتر ما این موضوع را با دقت بیشتری بررسی می کنیم که آیا اتریوم بخریم یا نخریم و آینده اتریوم به چه صورت پیش بینی می شود.

 

آشنایی اولیه با اتریوم

اتریوم یک ارز دیجیتال توسعه داده شده بر پایه بلاک چین می باشد که پروژه آن در سال ۲۰۱۳ و به دست ویتالیک بوترین استارت خورد. قیمت ارز دیجیتال اتریوم از زمان شروع به کار آن تا امروز رشد بسیار بالایی داشته است و این روزها به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال اصلی در کنار بیت کوین شناخته می شود. امکان انجام قراردادهای هوشمند یا راه اندازی بازی ها یا نرم افزار های غیر متمرکز روی بستر بلاک چین اتریوم یکی از مزایای اصلی آن است.

همین موضوع باعث افزایش توجه کاربران به آن شده است و شاهد این هستیم که در سایت های مختلف صرافی ارز دیجیتال معتبر امکان خرید ETH برای کاربران وجود دارد. البته در زمان خرید این نکته مهم را باید به یاد داشته باشید که در حال حاضر دو نوع اتریوم در بازار ارز های دیجیتال موجود می باشد. پروژه اصلی اتریوم با نام اختصاری ETC در تمام سایت های صرافی رمز ارز موجود می باشد. اتریوم کلاسیک که با نماد ETC شناخته می شود نیز در صرافی های ارز دیجیتال قابل تهیه هستند اما تفاوت زیادی با اتریوم اصلی دارد.

 

قیمت ارز دیجیتال اتریوم چقدر است؟

قیمت رمز ارز ETH مانند سایر انواع ارز دیجیتال دارای نوسانات زیادی می باشد و مدام در حال تغییر است. به همین دلیل برای اطلاع از قیمت این ارز دیجیتال شما باید از طریق سایت های صرافی ارز دیجیتال یا سایر پلتفرم های موجود برای بررسی قیمت های ارز دیجیتال استفاده کنید . یکی از این پلتفرم های معروف که در ایران کاربران زیادی دارد، tradingview است. این ابزار علاوه بر نمایش قیمت لحظه ای اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال، امکان مشاهده نمودار و انجام تحلیل های تکنیکال با استفاده از ابزارهای پیشرفته را در اختیار شما می گذارد.

بالاترین قیمت اتریوم از ابتدا تا کنون ۴۶۳۲ دلار بوده که در اوایل دسامبر و اواخر نوامبر سال ۲۰۲۱ تجربه شده است. قیمت لحظه ای اتریوم در حال حاضر (۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۲۸۱۶ دلار می باشد. اما به گفته تحلیلگران آینده ارز های دیجیتال، آینده اتریوم را می توان خوشبینانه پیش بینی کرد.

 

پارامترهای تاثیرگذار بر روی قیمت اتریوم

قبل از پاسخ دادن به این سوال که «آیا اتریوم بخرم؟» و سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال بهتر است با عواملی که بر روی قیمت آن تاثیرگذار هستند بیشتر آشنا شوید. در ادامه هر کدام از این موارد را به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.

 

  • رویکرد دولت ها به اتریوم

رویکرد دولت های مختلف جهان نسبت به اتریوم یا سایر ارزهای دیجیتال هنوز دارای ابهامات زیادی است. اما ویتالیک بوترین با ارتباط سازی های قوی و داشتن استراتژی بازاریابی مناسب برای این ارز دیجیتال، توانسته حمایت دولت های مختلف مانند چین و روسیه را به عنوان پشتیبان داشته باشد. قانونگذاری های به نفع اتریوم در این مسیر باعث افزایش قیمت آن و اعمال قوانین سختگیرانه مانند قوانین مالیاتی برای این ارز دیجیتال باعث کاهش قیمت آن می شود.

 

  • میزان عرضه و تقاضا

قیمت تمامی ارز های دیجیتال بر اساس قانون عرضه و تقاضا مشخص میشود. از همین رو وقتی تقاضا برای یک ارز دیجیتال بیشتر باشد، شاهد افزایش قیمت آن به مرور زمان خواهیم بود.

 

  • در دسترس بودن

وقتی یک ارز دیجیتال به راحتی در انواع سایتهای معتبر صرافی ارز دیجیتال لیست شود، کاربران به راحتی امکان خرید و فروش آن را خواهند داشت و در نتیجه سرمایه بیشتری به سمت این ارز دیجیتال روانه خواهد شد.

 

  • محبوبیت

وقتی شخصیت های تاثیرگذار مانند سلبریتی ها یا افراد ثروتمند جهان از یک ارز دیجیتال حمایت کنند، باعث افزایش میزان تقاضا برای آن خواهند شد و در نتیجه شاهد بالارفتن نسبی قیمت ها خواهیم بود.

 

  • قدرت بلاک چین

ارز دیجیتال اتریوم بر روی بلاک چین توسعه داده شده است و اگر این بلاک چین بتوانند ساختار پیشرفته در اختیار کاربران قرار دهد و امنیت آنها را تامین کند، در روند رشد خود به ثبات نسبی می رسد.

 

آینده اتریوم چگونه پیش بینی می شود؟

ارزهای دیجیتال گوناگون از ابتدای ظهور خود تا به امروز روند رو به رشدی را در پیش گرفته اند. با مشاهده نمودار سالانه اتریوم متوجه این موضوع خواهید شد که با وجود نوسانات بالا، این ارز دیجیتال توانسته بسیاری از چالش ها را پشت سر بگذارد و در مسیر خوبی قرار بگیرد. سرمایه گذاران اصلی یا نهنگ های بازار ارز دیجیتال و افرادی که به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت دارند، بر این باور می باشند که اتریوم یکی از ارز های دیجیتال است که پتانسیل رقابت با بیت کوین را دارد. از آنجایی که بازار در حال حرکت به سمتی است که تمرکز کل را از روی بیت کوین بردارد، پس می توان نتیجه گرفت اتریوم دارای پتانسیل رشد بالایی است و سرمایه گذاری های زیادی در آینده روی آن انجام خواهد شد.

 

 

⊕ ایستگاه کسب تجربه: اشتباهات متداول تازه کارها چیست؟

 

 

از سوی دیگر راه اندازی پروژه های گوناگون مانند متاورس، نرم افزارها و بازی های غیر متمرکز و… باعث افزایش اهمیت اتریوم و به تبع آن ارزش این ارز دیجیتال شده اند. همچنین به گفته ویتالیک بوترین توسعه دهنده بلاک چین اتریوم، مقایسه بلاک چین بیت کوین با اتریوم مانند مقایسه یک ماشین حساب ساده با گوشی های هوشمند امروزی است.

 

آیا اتریوم از بیت کوین بهتر است؟

امروزه جریان اصلی بازار ارز های دیجیتال را بیت کوین تا حد زیادی هدایت می کند و با تغییر قیمت بیت کوین شاهد تغییر ارزش سایر ارزهای دیجیتال نیز خواهیم بود. اما اتریوم در حال حاضر به عنوان دومین رمز ارز در رده بندی ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. پس می توان نتیجه گرفت که قیمت رمز ارز ETH رقابت بالایی با بیت کوین دارد.

از طرفی کارایی بهتر اتریوم نسبت به بیت کوین این روزها بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته است. از پروژه های متاورس گرفته تا NFT وسایر استارتاپ ها مربوط به بازی های غیر متمرکز معروف، به عنوان زیر مجموعه های بلاکچین اتریوم به شمار می روند و پیشرفت آنها باعث بهبود قیمت ارز دیجیتال اتریوم می شود.

اما به هیچ عنوان نمی توان برتری بزرگی بین اتریوم یا بیت کوین پیدا کرد، چرا که نقاط ضعف و قدرت این دو ارز دیجیتال یکدیگر را پوشش خواهند داد و در نهایت برای پاسخ دادن به این سوال که: «اتریوم بخریم یا بیت کوین؟» باید به دنبال روشهای اصولی تر باشید. استفاده از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در زمان خرید eth می تواند به ما کمک کند تا شرایط خرید، این دو ارز دیجیتال را بهتر با هم مقایسه کنیم.

 

 

⇐ حتما بخوانید: آیا بیت کوین برای مبتدیان سرمایه گذاری خوبی است؟

 

 

 

نحوه خرید اتریوم

به طور کلی دو روش مطمئن و درست برای خرید اتریوم توسط کاربران ایرانی وجود دارد که در ادامه به بررسی این دو روش می پردازیم:

 

  • استفاده از صرافی های بین المللی

یک صرافی ارز دیجیتال بین المللی در اکثر کشورهای جهان مورد تایید است و امکان تبادل اتریوم با سایر ارزهای دیجیتال را برای شما فراهم خواهد کرد. اما بسیاری از این صرافی ها چالش های مختلفی در مسیر کاربران ایرانی قرار می دهند. به عنوان مثال صرافی معتبر بایننس که میلیون ها کاربر از سراسر جهان دارد؛ کاربران دارای آی پی ایران را بلاک می کند. پس باید برای استفاده از آنها به دنبال راه حل جایگزین باشیم.

 

  • خرید از صرافی ارز دیجیتال ایرانی

اتریوم یک ارز دیجیتال معتبر است که خوشبختانه امروز در تمامی سایتهای صرافی رمز ارز در ایران موجود می باشد. از همین رو نحوه خرید اتریوم از این صرافی ها برای کاربران ایرانی ساده تر خواهد بود.

در ادامه برای آشنایی بیشتر شما توضیحات کاملی را در خصوص هر کدام از موارد ارائه خواهیم داد.

 

بهترین سایت خرید اتریوم در ایران

این روزها در ایران سایت های مختلفی به عنوان صرافی ارز دیجیتال فعالیت می کنند. شما باید بتوانید بهترین سایت خرید اتریوم را از بین این موارد پیدا کنید و از اعتبار آن اطمینان حاصل کنید. عدم آشنایی افراد فعال در این عرصه با برخی از مفاهیم مهم باعث شده تا افراد سودجو با راه اندازی سایت های کلاهبرداری به دنبال سرقت سرمایه آنها باشند. اما وقتی با انجام تحقیقات کافی و به شکل اصولی صرافی ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب کنید، می توانید خرید اتریوم در ایران را به راحتی انجام دهید.

خرید اتریوم، اتریوم بخرم یا نه؟، اتریوم بخریم یا نخریم؟

برای خرید اتریوم از صرافی بعد از پیدا کردن صرافی رمز ارز معتبر، نوبت به ثبت نام در این سایت ها می رسد. یک سایت مناسب در مراحل اولیه به احراز هویت کاربران خود اهمیت زیادی می دهد. چرا که این موضوع باعث می شود تا مشکلات قانونی کمتر برای کاربران رخ دهد. همچنین سایت صرافی باید دارای پشتیبانی قوی، شماره تماس معتبر و پنل کاربری ساده برای استفاده کنندگان باشد. در صورتی که یک سایت صرافی ارز دیجیتال تمامی این پارامترها را داشت، بعد از انجام احراز هویت امکان خرید و فروش اتریوم برای شما فراهم خواهد بود.

 

نحوه خرید اتریوم از صرافی ارز دیجیتال ایرانی

زمانی که قصد خرید اتریوم از یک صرافی ارز دیجیتال را دارید بعد از طی کردن مراحل احراز هویت، باید حساب خود را به صورت ریالی شارژ کنید. در مرحله بعد این میزان دارایی ریالی شما که در کیف پول قرار داده شده در صرافی ارز دیجیتال قابل مشاهده است را باید به اتریوم تبدیل نمایید. در زمان خرید اتریوم بخشی از مبلغ خرید شما بر حسب ETH به عنوان کارمزد تراکنش توسط صرافی کسر خواهد شد. پس طبیعی است که افراد باید سراغ صرافی هایی با مبلغ کارمزد منطقی و مناسب بروند.

بعد از خرید اتریوم، دارایی دیجیتال شما درون کیف پول صرافی نگهداری خواهد شد. همچنین وقتی قصد فروش اتریوم را داشته باشید می توانید مجددا از طریق کیف پول خود اقدام کرده و دارایی خود را به سایر ارزهای دیجیتالی را به ریال تبدیل کنید.

 

محدودیت های صرافی های ارز دیجیتال داخلی

کار با صرافی ارز دیجیتال داخلی محدودیت هایی به همراه دارد که بهتر است قبل از انتخاب بهترین سایت خرید اتریوم آگاهی کامل در خصوص آنها پیدا کنید. یکی از محدودیت هایی که استفاده از صرافی های داخلی برای کاربران فراهم می کند است که میزان کارمزد پرداختی شما در نهایت بسیار زیادتر از حد معمول خواهد بود. در نتیجه افرادی که نیاز به انجام تراکنش هایی با مبالغ بالا یا تعداد زیاد هستند، ممکن است کار طولانی مدت را با این صرافی ها عاقلانه ندانند. اما قطعا برای شروع کار سرمایه گذاری و خرید اتریوم یا سایر ارزهای دیجیتال استفاده از این پلتفرم های داخلی مطمئن و راحت خواهد بود.
برای پشت سر گذاشتن این محدودیت ها کاربران مبالغ سنگین را به کیف پول خود انتقال می دهند تا امکان استفاده راحت تر از آن در صرافی ارز دیجیتال بین المللی را داشته باشند. آنها برای جلوگیری از بلاک شدن دارایی خود سراغ خرید ip ثابت کشورهای خارجی می روند و به این صورت امنیت دارایی خود در صرافی های خارجی را تا حد زیادی تامین می کنند.

 

نحوه خرید اتریوم از صرافی ارز دیجیتال بین المللی

صرافی های ارز دیجیتال بین المللی با داشتن ویژگی های مثبتی نظیر انجام تراکنش ها در کمترین زمان ممکن، داشتن بخش هایی برای مشخص کردن حد سود و حد ضرر، وجود لیستی کامل از انواع ارز دیجیتال برای انجام تبادلات و… بین کاربران به شهرت رسیده اند. اما از آنجایی که بسیاری از این صرافی های معتبر با کاربران ایرانی رابطه چندان خوبی ندارند، شما باید صرافی خاصی را انتخاب کنید که امکان بلوکه شدن دارایی شما در آن به حداقل برسد.

در بسیاری از این صرافی ها برای خرید و فروش اتریوم یا سایر ارزهای دیجیتال در مبالغ مختصر بدون هیچ مشکلی امکان پذیر است. اما برای دریافت دارایی خود از این صرافی ها در مبالغ زیاد ملزم به احراز هویت از طریق پاسپورت خواهید. پس حتما قبل از انتخاب صرافی مورد نظر خود موانع قانونی و سیاست گذاری های مربوط به وب سایت مورد نظر را به دقت بررسی کنید تا از بروز مشکلات گوناگون جلوگیری کرده باشید.

روند خرید از این صرافی ها چنین است که کاربر ایرانی ابتدا باید خرید اولیه خود را درون صرافی های داخلی انجام در مرحله بعد نوبت به آن می رسد که از طریق صرافی ایرانی دارایی خود را بر روی کیف پول انتقال داده و سپس آن را به حساب صرافی خارجی خود واریز کنید. در این سایت ها امکانات مختلفی مانند تبادل ارز های دیجیتال با یکدیگر، سرمایه گذاری های طولانی مدت و کوتاه مدت و… در کمترین زمان وجود دارد. اما بهتر است بعد از انتخاب صرافی حتماً طریقه کار با آن را به صورت کامل آموزش ببینید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کرده باشید.

 

 

آیا خرید اتریوم کار درستی است؟

بررسی هایی که در سال 2021 روی ارزهای دیجیتال مهم مانند بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین و… انجام شده بود نشان می داد که این ارزهای دیجیتال در کوتاه مدت روند پر نوسانی داشته اند و قطعا برای افراد عادی که توانایی نوسان گیری نداشته باشند، سود زیادی به همراه نخواهند داشت. حتی سرمایه گذاری کوتاه مدت بدون برنامه ریزی باعث از دست رفتن سرمایه آنها خواهد شد. اما در طولانی مدت این معادلات متفاوت خواهند بود. چرا که با مشاهده نمودار قیمت اتریوم نیز متوجه روند رشد سعودی این ارز دیجیتال خواهیم بود.

 

 

⇐ بیشتر بخوانید: هولد یا ترید؛ کدام بهتر است؟

 

 

البته این موضوع در مورد سایر رمز ارزها نیز تا حدودی صدق می کند. به عبارت دیگر آینده ارزهای دیجیتال روشن پیش بینی می شود. اما نباید فراموش کرد که خرید اتریوم به صورت صحیح و در زمان درست حرکتی صحیح و سودآور می تواند تلقی شود، اما خرید احساسی و بدون استراتژی به احتمال زیاد با ضرر همراه خواهد بود.

 

اتریوم بخریم یا نخریم؟

پاسخ این سوال بسیار ساده خواهد بود؛ چرا که اگر دانش و آگاهی کافی در خصوص اتریوم و بازار ارز دیجیتال به دست آورده اید، می توانید در زمان مناسب اقدام به خرید ETH کنید. اما افرادی که در این زمینه آگاهی کافی ندارند و صرفا به دلیل سودآور بودن خرید اتریوم برای بقیه سراغ سرمایه گذاری می روند باید بدانند که آینده خوبی در انتظار آنها نخواهد بود. شاید بتوانید با تقلید از بقیه و کپی کردن معاملات افراد حرفه ای به سرمایه مناسبی دست پیدا کنید، اما در چنین شرایطی موفقیت شما از دوام کافی برخوردار نخواهد بود. در نتیجه به مشکلات زیادی بر خواهید خورد.
پس برای این که خرید اتریوم را به شکل درستی انجام دهید و بتوانید به سود مناسبی دست پیدا کنید، باید حتما با تحقیق و تحلیل حرفه ای قدم در این مسیر بگذارید.

 

سخن نهایی

در این مطلب از صرافی ارز دیجیتال افراتتر سعی کردیم در این مورد صحبت کنیم که «آیا اتریوم بخریم؟ و چگونه اتریوم بخریم؟» و امیدواریم اطلاعات مناسبی در اختیار شما قرار گرفته باشد. افراتتر به عنوان بهترین سایت خرید اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال مزایای زیادی را نسبت به سایر صرافی های ارز دیجیتال داخلی در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت راهنمایی های بیشتر برای خرید اتریوم می توانید با متخصصین ما تماس بگیرید و مشاوره های لازم قبل از خرید را دریافت کنید. اتریوم به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال مهم و پیشتاز می باشد که زیر مجموعه های زیادی دارد و متخصصین از سراسر جهان آینده روشنی را برای آن متصور می شوند.

 

سوالات متداول

آیا خرید اتریوم انتخاب خوبی است؟

در طولانی مدت خرید اتریوم می تواند حرکت خوبی برای سرمایه گذاری باشد. اما از یاد نبرید که خرید آگاهانه به طور کلی خوب و خرید ناآگاهانه و بدون تحقیق اتریوم (یا هر کدام از ارزهای دیجیتال) می تواند با ضرر همراه باشد.

آیا اتریوم از بیت کوین بهتر است؟

نمی توان بین این دو ارز دیجیتال برتری خاصی برای یکی قائل شد. اما می توان گفت که بلاک چین اتریوم دارای ساختار پیشرفته تری نسبت به بیت کوین می باشد.

چطور از صرافی های داخلی اتریوم بخریم؟

بعد از ثبت نام و احراز هویت در سایت صرافی ارز دیجیتال، می توانید سرمایه خود را به صورت ریالی به این سایت ها واریز کرده و اقدام به خرید ارز دیجیتال کنید. بعد از آن نیز امکان انتقال دارایی دیجیتال به کیف پول تخصصی برای شما فراهم خواهد بود.

برای خرید اتریوم از صرافی های خارجی چطور اقدام کنیم؟

برای خرید اتریوم از صرافی های خارجی ابتدا باید مبلغ مورد نظر برای خرید ارز دیجیتال را وارد صرافی های داخلی کرده و سپس به سایر صرافی های خارجی انتقال دهید. همچنین در مورد نوع صرافی و نحوه کار با آن نیز باید اطلاعات کافی داشته باشید.

بهترین سایت خرید اتریوم در ایران کدام است؟

سایت های زیادی در این زمینه فعالیت دارند که افراتتر یکی از بهترین این موارد می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.