بیت کوین

قیمت بیت کوین

همه چیز درباره‌ی قیمت بیت کوین ؟

بگذارید در ابتدا در باره‌ی بیت کوین و پس از آن راجع به  قیمت بیت کوین صحبت کنیم.بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده است که در سال 2009 توسط ساتوشی ناکاموتو توسعه داده شد ، نامی که به خالق (یا خالقان) ناشناخته این ارز مجازی داده شده است. تراکنش ها در بلاک چین ثبت می شوند که تاریخ معاملات هر واحد را نشان می دهد و برای اثبات مالکیت مورد استفاده قرار می گیرد.

برخلاف سرمایه گذاری در ارزهای سنتی ، قیمت بیت کوین توسط بانک مرکزی صادر نمی شود و توسط دولت پشتیبانی نمی شود. و خرید و فروش بیت کوین با خرید سهام یا اوراق قرضه متفاوت است زیرا بیت کوین یک شرکت سهامی نیست. در نتیجه ، هیچ ترازنامه یا فرمی برای بررسی بیت کوین وجود ندارد. و بنابراین قیمت بیت کوین بر مبنای عرضه و تقاضا مشخص می‌شود.

درباره‌ی قیمت بیت کوین

خرید سهام به شما مالکیت یک شرکت را می دهد ،  و همینطورکه خرید بیت کوین مالکیت آن ارز رمزنگاری شده را به شما می دهد.بیت کوین نه توسط دولت مرکزی صادر می شود و نه تنظیم می شود و بنابراین مشمول سیاست های پولی دولتی نیست.قیمت بیت کوین در درجه اول تحت تأثیر عرضه آن ، تقاضای بازار برای آن ، در دسترس بودن و رمزارزهای رقیب است.تا دسامبر 2020 ، تقریبا 88.5 درصد از کل عرضه بیت کوین استخراج شده بود. برای آگاهی از قیمت بیت کوین و خرید و فروش افرا تتر بهترین گزینه است.

بیت کوین

درک قیمت بیت کوین

برخلاف سرمایه گذاری در ارزهای سنتی ، بیت کوین توسط بانک مرکزی تولید نمی شود و توسط دولت پشتیبانی نمی شود. بنابراین ، سیاست های پولی ، نرخ تورم و اندازه گیری رشد اقتصادی که معمولاً بر ارزش پول تأثیر می گذارد ، در مورد  قیمت بیت کوین صدق نمی کند. در مقابل ، قیمت بیت کوین تحت تأثیر عوامل زیر است:

  • عرضه بیت کوین و تقاضای بازار برای آن
  • هزینه تولید بیت کوین از طریق فرآیند استخراج
  • پاداش هایی که به استخراج کنندگان بیت کوین برای تأیید تراکنش های بلاک چین تعلق می گیرد
  • تعداد رمزارزهای رقیب
  • صرافی هایی که در آن معامله می شود
  • مقررات مربوط به فروش آن
  • حاکمیت داخلی که این امر باعث می‌شود قیمت بیت کوین مستقل از اراده‌ی دولت ها تعیین می‌شود.

خرید ارز دیجیتال

عرضه و تقاضا بیت کوین

کشورهایی که  همچون کشور ما نرخ ارز ثابت ندارند می توانند با تعدیل نرخ تنزیل ، تغییر شرایط ذخیره یا مشارکت در عملیات بازار آزاد تا حدی میزان گردش پول خود را کنترل کنند. با این گزینه ها ، یک بانک مرکزی می تواند به طور بالقوه بر نرخ ارز یک ارز و همچنین قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد.

عرضه بیت کوین

عرضه بیت کوین از دو جهت متفاوت تحت تأثیر قرار می گیرد. ابتدا پروتکل بیت کوین اجازه ایجاد بیت کوین های جدید با نرخ ثابت را می دهد. هنگامی که ماینرها بلوک های معاملات را پردازش می کنند ، بیت کوین های جدید وارد بازار می شوند و نرخ معرفی کوین های جدید نیز به تدریج طراحی شده است. کند شدن رشد گردش بیت کوین به دلیل نصف شدن پاداش های بلاک به استخراج کنندگان بیت کوین است و می توان آن را تورمی مصنوعی برای اکوسیستم ارزهای رمزنگاری شده تصور کرد که در قیمت بیت کوین تاثیرگذار است.

تاثیر ماینینگ بر قیمت بیت کوین

ثانیاً ، ممکن است عرضه تحت تأثیر تعداد بیت کوین هایی باشد که سیستم اجازه می دهد وجود داشته باشند. این عدد 21 میلیون است ، جایی که پس از رسیدن به این عدد ، فعالیت های ماینینگ دیگر بیت کوین جدیدی ایجاد نمی کنند. به عنوان مثال ، عرضه بیت کوین در دسامبر 2020 به 18.587 میلیون رسید ، که نشان دهنده 88.5 درصد از عرضه بیت کوین است که در نهایت در دسترس قرار می گیرد. هنگامی که 21 میلیون بیت کوین در گردش است ، قیمت بیت کوین بستگی به کاربردی بودن آن دارد (به راحتی قابل استفاده در معاملات) ، قانونی و مورد تقاضا نیز باشد ، که این امر با محبوبیت سایر ارزهای رمزنگاری شده نیز تعیین می شود.

السالوادور در 9 ژوئن 2021 مناقصه قانونی بیت کوین را انجام داد. اولین کشوری است که این کار را انجام داد. این ارز رمزنگاری شده می تواند برای هرگونه معامله ای که کسب و کار می تواند آن را بپذیرد مورد استفاده قرار گیرد. دلار آمریکا همچنان ارز اصلی السالوادور است. ولی این امر در قیمت بیت کوین تاثیر آنچنانی نداشت.

مکانیسم تورمی قیمت بیت کوین

مکانیسم تورم مصنوعی نصف شدن پاداش های بلاک دیگر بر قیمت ارز رمزنگاری شده تأثیر نخواهد داشت. با این حال ، با نرخ فعلی تعدیل پاداش های بلاک ، قرار نیست آخرین بیت کوین تا سال 2140 یا بیشتر استخراج شود.

بیت کوین

رقابت در خرید و فروش بیت کوین و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین

در حالی که بیت کوین شناخته شده ترین ارز رمزنگاری شده است ، صدها توکن دیگر برای جلب توجه کاربران وجود دارد. در حالی که بیت کوین هنوز گزینه غالب در مورد سرمایه بازار است ، آلت کوین ها از جمله Ethereum (ETH) ، Tether (USDT) ، Binance Coin (BNB) ، Cardano (ADA) و Polkadot (DOT) از نزدیکترین رقبای آن تا به امروز هستند. بعلاوه ، پیشنهادات اولیه کوین (ICO) به دلیل موانع نسبتاً کمی که برای ورود وجود دارد ، دائماً در دیدرس هستند. شلوغی میدان برای سرمایه گذاران خبر خوبی است زیرا رقابت گسترده قیمت ها را از جمله قیمت بیت کوین را پایین نگه می دارد. خوشبختانه از نظر بیت کوین ، دید بالای آن برتری بیشتری نسبت به رقبای خود دارد.برای اطلاع از قیمت بیت کوین یا خرید آن و هر رمزارز دیگر به افرا تتر مراجعه فرمایید.

هزینه ی تولید بیت کوین

در حالی که بیت کوین رمز ارز مجازی است ، با این وجود آنها محصولاتی هستند و هزینه واقعی تولید را متحمل می شوند – که مصرف برق مهمترین عامل آن است. “استخراج” بیت کوین ، همانطور که از آن نام برده می شود ، متکی بر یک فرایند ریاضی رمزنگاری پیچیده است که ماینرها برای حل آن با یکدیگر رقابت می کنند – اولین کسی که این کار را انجام می دهد با یک بلوک بیت کوین تازه تولید شده و هرگونه هزینه معامله ای که جمع شده است پاداش می گیرد. و هر چه بیشتر تولید شود قیمت بیت کوین نیز دستخوش تغییر می گردد.

الگوریتم تولید بیت کوین

آنچه در تولید بیت کوین منحصر به فرد است این است که بر خلاف سایر کالاهای تولید شده ، الگوریتم بیت کوین به طور میانگین فقط هر ده دقیقه یکبار یک بلوک بیت کوین را پیدا می کند. این بدان معناست که تولیدکنندگان بیشتر (ماینرها) که برای حل مسئله ریاضی در رقابت شرکت می کنند ، تنها برای حل مشکل آن مشکل تر-و در نتیجه گران تر-برای حفظ این فاصله ده دقیقه ای عمل می کنند.تحقیقات نشان داده است که قیمت بیت کوین در بازار ارتباط نزدیکی با هزینه نهایی تولید دارد.

صرافی ارز دیجیتال

در دسترس بودن در مبادلات ارزی

همانطور که سرمایه گذاران سهام با شاخص هایی مانند NYSE ، Nasdaq و FTSE معامله می کنند ، سرمایه گذاران ارزهای رمزنگاری شده نیز ارزهای رمزپایه را از طریق Coinbase ، GDAX و سایر مبادلات مبادله می کنند. شبیه به مبادلات سنتی ارز ، این پلتفرم ها به سرمایه گذاران اجازه می دهند جفت ارزهای رمزپایه مانند BTC/USD یا )بیت کوین/دلار آمریکا(معامله کنند.

محبوبیت بیت کوین

افزایش سریع محبوبیت بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده باعث شده است که تنظیم کنندگان درباره نحوه طبقه بندی چنین دارایی های دیجیتالی بحث کنند.  مثلا در آمریکا کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می کند ، کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) بیت کوین را یک کالا می داند. این ابهام در مورد اینکه کدام تنظیم کننده قوانین ارزهای رمزنگاری شده را تعیین می کند ، با وجود افزایش سرمایه بازار ، عدم اطمینان ایجاد کرده است.

بیت کوین به عنوان دارایی اصلی

علاوه بر این ، بازار شاهد عرضه بسیاری از محصولات مالی است که از بیت کوین به عنوان دارایی اصلی استفاده می کنند ، مانند صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) ، قراردادهای آتی و سایر مشتقات. این امر هم در قیمت بیت کوین تاثیر گذار است.

این می تواند به دو طریق بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد. اول ، دسترسی بیت کوین را به سرمایه گذارانی که توان خرید بیت کوین واقعی را ندارند ، فراهم می کند ، بنابراین تقاضا افزایش می یابد. ثانیاً ، این امر با کاهش سرمایه گذاری موسساتی که معتقدند معاملات آتی بیت کوین دارای ارزش بیش از حد یا کم ارزش هستند ، می تواند نوسان قیمت بیت کوین را کاهش دهد و از منابع قابل توجه خود برای شرط بندی قیمت بیت کوین در جهت مخالف استفاده کند.

بیت کوین

امنیت بیت کوین

از آنجا که بیت کوین توسط یک مرجع مرکزی اداره نمی شود ، برای پردازش تراکنش ها و ایمن نگه داشتن بلاک چین به توسعه دهندگان و استخراج کنندگان متکی است. تغییرات نرم افزاری مبتنی بر اجماع است که باعث ناامیدی خریداران و فعالان حوزه‌ی بیت کوین می شود ، زیرا حل مسائل اساسی معمولاً زمان زیادی طول می کشد.

تاثیر تعداد تراکنش ها در قیمت بیت کوین

مسئله گسترشپذیری یک نقطه درد خاص بوده است. تعداد تراکنش هایی که قابل پردازش هستند به اندازه بلوک ها بستگی دارد و نرم افزار بیت کوین در حال حاضر تنها قادر به پردازش تقریباً سه تراکنش در ثانیه است. در حالی که زمانی که تقاضای کمی برای ارزهای رمزنگاری وجود داشت ، این نگرانی نبود ، بسیاری نگران هستند که سرعت معاملات کند سرمایه گذاران را به سمت ارزهای رمزنگاری شده رقابتی دیگر سوق دهد.اگر می خواهید درباره‌ی خود بیت کوین و قیمت بیت کوین اطلاع حاصل فرمایید به افرا تتر سری بزنید.

قیمت بیت کوین و تاثیر تعداد معاملات

فعالان بیت کوین در مورد بهترین راه برای افزایش تعداد معاملات اختلاف نظر دارد. تغییرات در قوانین حاکم بر استفاده از نرم افزارهای اساسی “فورک” نامیده می شود. “سافت فورک” مربوط به تغییراتی است که منجر به ایجاد یک ارز رمزنگاری جدید نمی شود ، در حالی که تغییرات نرم افزاری “هارد فورک” منجر به رمزنگاری های جدید می شود. هارد فورک های بیت کوین گذشته شامل بیت کوین نقدی و بیت کوین طلا بوده است.

برای اطلاع از بهترین قیمت بیت کوین و خرید ارز بیت کوین به سایت افراتتر سر بزنید و با کارشناسان ما در تماس باشید.