ارز دیجیتال پولکادات

پولکادات بخریم یا نه

پولکادات چیست؟

پولکادات یک ارز دیجیتال نسبتاً جدید است که دارد به سرعت محبوبیت پیدا می کند. بیت کوین همچنان در صدر فهرست ارزهای دیجیتال قرار دارد و در خطر سقوط به این زودی ها قرار ندارد. اما محبوبیت پولکادات در حال افزایش است و سایر ارزهای دیجیتال رده بالای مانند اتریوم را تهدید می کند. با این حال ، مثل هر ارز دیجیتالی دیگر ، ویژگیهای خوب و بدی دارد که ما در این مقاله به بررسی آنها میپردازیم و در آخر در مییابیم که پولکادات بخریم یا نه و برای اطلاع از قیمت پولکادات میتوانید به سایت ما مراجعه کنید.

پولکادات چگونه کار می کند؟

ارز دیجیتال پولکادات به‌عنوان یک بلاک چین راه‌اندازی شده است – راهی برای ذخیره‌سازی اطلاعات که مشابه یک پایگاه داده کار می‌کند. فناوری بلاک چین اطلاعات را برای ایجاد موارد زیر ذخیره می کند:

  • یک جدول زمانی دائمی، بدون نیاز به پاکسازی داده ها
  • رکوردهای غیرقابل ویرایش، بنابراین پولکادات را نمی توان به راحتی هک کرد
  • شفافیت و دیده شدن برای هر کسی
  • ارز غیرمتمرکز محدود به کنترل توسط یک بانک یا نهاد واحد نیست

بلاک چین ها چگونه از بانک ها متمایز می شوند؟

در حالی که یک شبکه بانکی یک سیستم متمرکز است، جایی که یک بانک مرکزی بر بانک‌های دورتر از شبکه نظارت می‌کند، بلاک چین‌ها غیرمتمرکز هستند – هیچ نظارت متمرکزی وجود ندارد. علاوه بر این، بانک ها به شدت توسط دولت تنظیم می شوند. از سوی دیگر، بلاک چین در حال حاضر عمدتاً غیرقانونی است و آن را در معرض استثمار مجرمانی قرار می‌دهد که از آن برای انتقال پول استفاده نمی‌کنند.
شبکه‌های متمرکز بانک‌ها هک کردن آن‌ها را آسان‌تر از بلاک‌چین می‌کنند، اما پول شما به طور کلی در بانک امن است. به این دلیل که قانون انتقال الکترونیکی وجوه، بانک ها را مسئول زیان های ناشی از نقل و انتقالات جعلی می کند. کیف پول رمزنگاری شما چنین محافظتی ندارد و از آنجایی که تراکنش ها ناشناس و غیرقابل برگشت هستند، بعید است که در صورت دزدیده شدن ارز دیجیتال خود را بازیابی کنید.
تا جایی که به تجربه کاربر مربوط می شود، ارز رمزنگاری شده مزایای قابل توجهی نسبت به بانک ها دارد – تراکنش های بلاک چین را می توان در کمتر از یک ساعت تکمیل کرد، در حالی که تراکنش های بانکی ممکن است یک یا دو روز طول بکشد.

ارز دیجیتال پولکادات

پولکادات در این رقابت چه برتری هایی دارد؟

پولکادات جدیدتر از سایر ارزهای رمزنگاری شدهی محبوب است. بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که در دنیای این ارزها ظهور کرد.
پولکادات در مقایسه با دومین ارز رمزنگاری محبوب، اتریوم، که می تواند وظایف پیچیده تری را انجام دهد، توانایی های اساسی را ارائه می دهد. برای هر تراکنش با اتریوم هزینه ای دریافت می شود، بنابراین هزینه تراکنش های پیچیده تر به سرعت افزایش می یابد. و اتریوم تنها یک «خط» برای تراکنش‌ها دارد که می‌تواند منجر به ازدحام شبکه شود.

پاراچین

پولکادات متفاوت است زیرا پاراچین، مخفف زنجیره های موازی، که مجموعه ای از بلاک چین های متصل هستند، را ارائه می دهد. این بلاک چین ها به گونه ای در کنار یکدیگر اجرا می شوند که باعث افزایش سرعت تراکنش ها می شود. داشتن چندین خط برای تکمیل تراکنش ها شانس کمتری برای اضافه بار شبکه باقی می گذارد.
علاوه بر این، پولکادات پروتکل هایی ایجاد کرد که به شبکه خود اجازه می دهد با سایر بلاک چین ها تعامل داشته باشد. از آنجایی که شبکه بلاک چین منعطف است، توانایی بیشتری در جهت محوری و پاسخگویی به نیازهای خاص دارد.

صرافی ارز دیجیتال

چرا سرمایه گذاران پولکادات را انتخاب می کنند؟

پولکادات علاقه سرمایه گذاران را به خود جلب می کند زیرا تعاملی تر است. توسعه دهندگان می توانند بلاک چین ها را به سیستم پولکادوت پیوند دهند و حتی بلاک چین های کاملا جدیدی ایجاد کنند. وقتی سرمایه گذاران می بینند که توسعه دهندگان به سمت فناوری جدید هجوم می آورند، توجه آنها را جلب می کند.
وقتی صحبت از بیت‌کوین و اتریوم می‌شود، سرمایه‌گذاران اغلب مجبورند بخش‌هایی از سکه‌ها را بر اساس ارزششان بخرند. پولکادوت در حال حاضر مقرون به صرفه تر است و خرید آن را جذاب تر می کند.
به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، از سرمایه‌گذاری در فرصت‌های ارز دیجیتال جدید که پتانسیل زیادی را نشان می‌دهد، وقتی احتمال بیشترین سود را دارید، که در معرض ریسک بیشتری باشید. برخی از سرمایه گذاران پولکادات را به عنوان یک پیشرفت اجتناب ناپذیر ارز دیجیتال می دانند. این گام بعدی در بهبود فناوری بلاک چین است. این یک مدل کسب و کار مقیاس پذیر است که فضای زیادی برای رشد باقی می گذارد. برای سرمایه گذاران، رشد کسب و کار به معنای افزایش ارزش است.
برای نتیجه گیری در این که پولکادات بخریم یا نه باید ذکر کنیم که: رقیب اصلی پولکادوت، کاردانو است، که دومی نیز توسط یکی از اعضای سابق تیم موسس اتریوم هدایت می‌شود. با این حال، فعالیت توسعه دهندگان در پولکادات بسیار بالاتر از کاردانو است. تعداد توسعه دهندگان و فعالیت کلی پروژه یکی از معیارهای کلیدی مورد استفاده در ارزش گذاری یک ارز دیجیتال است، زیرا قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال در حال حاضر بیش از هر چیز دیگری بر اساس اثرات شبکه است.
موسسات سنتی نیز در بازی پولکادات حضور دارند. بر اساس داده‌های پایانه بلومبرگ که توسط CoinDesk بررسی شده است، گلدمن ساکس، ICAP، JPMorgan و UBS اولین محصول قابل معامله در بورس (ETP) را خریداری کرده‌اند که امکان خرید و فروش ارز دیجیتال پولکادات (DOT) را به مشتریان ارائه می‌دهد. داده‌ها نشان می‌دهد که این بانک‌ها و کارگزاری‌ها مقادیر کمی از سهام در 21 سهمِ ETP مستقر در سوییس را خریداری کردند. این سهام در 4 فوریه در بورس SIX سوئیس با قیمت 22 تا 23 دلار عرضه شد و از آن زمان به 30 دلار رسیده است.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ارز پولکادات و تصمیم گیری در این باره که پولکادات بخریم یا نه ، با کارشناسان ما در سایت افراتتر تماس بگیرید و تجربه ای مطمئن را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.