ارز دیجیتال آوالانچ اکوسیستم

همه چیز درباره آوالانچ از ارز تا اکوسیستم آوالانچ

آوالانچ چیست؟

آوالانچ یک پلتفرم قرارداد هوشمند متن باز و قابل برنامه ریزی برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) است. این پلتفرم ادعا دارد سریع ترین پلتفرم در بلاک چین با سرعت پردازش بیش از ۴۵۰۰ تراکنش است. با استفاده از پلتفرم آوالانچ می‌توانید برنامه‌های غیرمتمرکز سریع و کم هزینه‌ای بسازید که با زبان برنامه نویسی Solidity سازگار است. شما می‌توانید بلاک چین‌هایی را، چه خصوصی و چه عمومی، ایجاد کنید که دقیقاً با نیازهای برنامه شما مطابقت دارند. ارز دیجیتال آواکس توکن بومی پلتفرم Avalanche است. شما می‌توانید در پردازش تراکنش‌ها و امنیت شبکه مشارکت داشته باشید و از استاندارد ۵۱ درصدی بالاتر بروید. برای اسن کار حداقل به یک سخت افزار نیاز دارید.
شبکه آوالانچ که در سال ۲۰۱۸ به عنوان یک پلتفرم قابل برنامه ریزی منبع باز راه اندازی شد، از حمایت سه سرمایه گذار IOSG Ventures ،Leon Hillmann و High Naut Capital برخوردار بود. آخرین دور تأمین مالی در ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۰ بود که میزان بودجه اعلام نشد. ارز دیجیتال آواکس تا به حال در ۲ سری سرمایه گذاری برای توسعه بودجه جمع آوری کرده است. یکی در ۴ ژوئن ۲۰۲۱، در شبکه Pontem، یک چارچوب dApp برای پروژه Diem فیسبوک و دومی در Covalent در ۲۴ مارس ۲۰۲۱٫ Covalent مشکلات زیرساختی ذاتی روش‌های پذیرش بلاک چین را حل می‌کند.

بنیانگذاران ارز دیجیتال آوالانچ را بیشتر بشناسیم

پروژه آوالانچ در فوریه ۲۰۱۹ دور سرمایه‌ای را که شامل سرمایه گذاران مانند Polychain ، Andreessen Horowitz و Balaji Srinivasan بود، به پایان رساند و عرضه اولیه سکه خود را در سال ۲۰۲۰ در کمتر از ۲۴ ساعت بست و ۴۲ میلیون دلار در این فرآیند جمع آوری کرد. تیم توسعه دهنده این شبکه بلاک چینی بسیار گسترده است و اکثریت این جمع را محققان دانشگاه کرنل آمریکا تشکیل داده‌اند.

امین گون سیرر (Emin Gun Sirer)

بنیان گذار و مدیر اجرایی شبکه آوالانچ امین گون سیر است. وی که فارغ التحصیل و استاد دانشگاه کرنل بود، عمده فعالیتش بر روی سیستم‌های عامل، شبکه و سیستم‌های توزیع شده است. G Sn Sirer یک پیشکسوت در زمینه تحقیقات رمزنگاری است و شش سال قبل از انتشار وایت پیپر بیت کوین یک ارز مجازی مفهومی همتا به همتا را طراحی کرده است. او همچنین قبل از هک The DAO در سال ۲۰۱۶ در زمینه راه حل‌های مقیاس بندی بیت کوین و تحقیقات در مورد اتریوم مشارکت داشت. همچنین او به اولین ابداع کننده ارز دیجیتال استفاده کننده از الگوریتم اثبات کار Proof of Work مشهور است. در حال حاضر نیز او با کوله باری از تجربیات در این حوزه به دنبال توسعه ارز دیجیتال آوالانچ است.

جان وو (John Wu)

جان وو بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت در حوزه تکنولوژی مالی دارد و سال‌ها در سمت مدیر اجرایی موسسه سرمایه گذاری دارایی‌های دیجیتال SharesPost فعالیت داشته است. او که علت پیوستنش به پروژه ارز دیجیتال AVAX، مدیریت این پروژه در زمینه تجاری و سرمایه گذاری بوده است، در حال حاضر به عنوان رئیس بنیاد شبکه بلاک چین آوالانچ مشغول فعالیت است.

تد یین (Ted Yin)

تد یین که علاقه وافری به طراحی و ساخت عملی سیستم‌های توزیع شده و حل مشکلات اساسی مرتبط با آن را دارد، به عنوان معمار پروتکل ارشد (Chief Protocol Architect) در پروژه ارز دیجیتال آوالانچ فعالیت دارد. از سایر فعالیت‌ها و کارهای تحقیقاتی او می‌توان به تحقیق در حوزه پروتکل‌های Avalanche و Snowman و همچنین پروتکل HotStuff که توسط لیبرای فیسبوک به عنوان اساس پروتکل اجماع استفاده شده است، اشاره کرد.

نحوه عملکرد کیف پول آوالانچ

کیف پول ارز دیجیتال AVAX یک کیف پول غیر حضانتی ارز دیجیتال است. این کیف پول مبتنی بر مرورگر (Browser Wallet) برای تعامل با اکوسیستم اوالانچ طراحی شده است. شما با استفاده از این کیف پول می‌توانید انواع مختلف ارزهای دیجیتال را نگهداری کرده، انتقال دهید و یا سهام گذاری کنید.
کیف پول اوالانچ همچنین امکان ایجاد NFT را نیز برای کاربران مهیا می‌کند. علاوه بر این‌ها، با استفاده از سرویس‌های پل، مانند مولتی چین (MultiChain)، کاربران می‌توانند دارایی‌های دیجیتال خود را از زنجیره‌هایی مانند بایننس اسمارت چین، اتریوم، پالیگان و … به زنجیره اوالانچ و کیف پول ارز دیجیتال AVAX منتقل کنند. در واقع سرویس‌های پل کاری را انجام می‌دهند که پلتفرم انی سواپ (AnySwap) انجام می‌دهد.

شبکه اوالانچ از سه نوع بلاک چین مختلف بهره‌مند است:

⦁ زنجیره تبادل
زنجیره تبادل یک پلتفرم غیر متمرکز است. این زنجیره برای ذخیره‌سازی یا داد و ستد ارز دیجیتال AVAX و سایر رمز ارزها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
⦁ زنجیره قرارداد
به کاربران اجازه می‌دهد که قراردادهای هوشمند ایجاد کنند و با سرویس‌های DeFi و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز تعامل داشته باشند.
⦁ زنجیره پلتفرم

اعتبار سنج‌های شبکه را با یکدیگر هماهنگ می‌کند. علاوه بر آن، می‌تواند به منظور سهام گذاری در کیف پول ارز دیجیتال AVAX نیز استفاده شود.
شما می‌توانید با توجه به اهداف‌تان، ارزهای دیجیتال خود را در یکی از این زنجیره‌ها نگهداری کنید. به عنوان مثال می‌توانید ارز دیجیتال AVAX خود را در زنجیره تبادل ذخیره و آن را معامله کنید. همچنین، اگر قصد دارید هزینه تراکنش‌های خود را پرداخت کنید و یا با قراردادهای هوشمند تعامل داشته باشید، باید از زنجیره قرارداد استفاده کنید. و در آخر اگر به دنبال کسب پاداش هستید، می‌توانید ارز دیجیتال خود را روی زنجیره پلتفرم سهام گذاری کنید. ممکن است در ابتدا پیچیده به نظر برسد، اما با استفاده از تابع میان زنجیره‌ای کیف پول اوالانچ می‌توانید به راحتی رمز ارزهای خود را از یک زنجیره به زنجیره دیگر انتقال دهید.
توجه داشته باشید که هر زنجیره آدرس کیف پول و قالب مخصوص به خود را دارد. آدرس‌های کیف پول زنجیره تبادل همگی با حرف “X” و همه آدرس‌های زنجیره پلتفرم نیز با حرف “P” آغاز می‌شوند. در حالی که آدرس‌های زنجیره قرارداد، با عدد صفر 0 شروع می‌شوند و از این جهت به آدرس‌های بایننس اسمارت چین و اتریوم شبیه هستند.
برای انتقال رمز ارزها به کیف پول ارز دیجیتال AVAX یا برداشت آن‌ها از این والت، باید آدرس زنجیره مربوطه را انتخاب کنید. به عنوان مثال، کیف پول‌های بایننس و متامسک فقط با زنجیر تعامل سازگار هستند. مراقب باشید و مطمئن شوید که قبل از انجام معاملات، آدرس‌ها را به درستی وارد کرده‌اید. زیرا در صورت ارسال به یک شبکه ناسازگار، ممکن است دارایی‌های خود را از دست بدهید.

کیف پول آوالانچ

ارز دیجیتال آواکس چیست؟

ارزهای آواکس امنیت شبکه را تامین می‌کنند. اعتبار سنج‌ها برای امنیت شبکه توکن‌های AVAX را قفل می‌کنند و پس از گذشت دوره‌ی معین در ازای توکن‌های قفل شده پاداش دریافت می‌کنند. در حال حاضر بیش از ۲۲۰ میلیون توکن آواکس در دسترس است و حداکثر عرضه محدود ۷۲۰ میلیون توکن است. بلوک پیدایش شامل ۳۶۰ میلیون ارز آوالانچ است و ۳۶۰ میلیون توکن به مرور زمان عرضه خواهند شد. برخلاف بیت کوین که کارمزدها به ماینرها تعلق می‌گیرد، تمام کارمزدها در شبکه آوالانچ سوزانده می‌شود و کمیابی ارز آواکس را افزایش می‌دهد. ایجاد توکن‌های جدید آواکس هزینه‌ی تراکنش‌ها را جبران می‌کند.

از کجا می توان ارز آواکس را خریداری کرد؟

به غیر از استیکینگ، می‌توان از ارز دیجیتال آواکس برای پرداخت هزینه‌ها بین چند شبکه استفاده کرد. توکن آواکس در تمام صرافی‌های بزرگ در دنیای ارزهای دیجیتال، از جمله بایننس، صرافی Huobi، کوکوین، بیت فینکس، کوین بیس و موارد دیگر در دسترس است. همچنین می‌توانید جفت‌های معاملاتی آواکس را تقریباً با همه ارزهای اصلی دریافت کنید. جفت ارزهای معاملاتی آواکس عبارتند از:

⦁ بایننس کوین
⦁ استیل کوین USDC
⦁ اتریوم
⦁ بیت کوین و …

توکن آواکس در تمام صرافی‌های بزرگ در دنیای ارزهای دیجیتال، از جمله بایننس، صرافی Huobi، کوکوین، بیت فینکس، کوین بیس و موارد دیگر در دسترس است

خرید ارز دیجیتال

ویژگی‌ های ارز دیجیتال آوالانچ

⦁ تایید کردن تراکنش‌ها در کمتر از یک ثانیه
⦁ استفاده از کل ابزار اتریوم و داشتن امنیت بالا
⦁ محیط کاربری یاده و کاربر پسند؛ این پلتفرم تاییدکنندگان مستقل را قادر می‌سازد ته به عنوان تولیدکنندگان بلاک شرکت کنند.
⦁ دارای بیش از ۱۰۰۰ نود کامل و تولید کننده بلاک که در این مورد رکورد جهانی را شکسته است.
⦁ انجام ۴۵۰۰ تراکنش در ثانیه
⦁ آستانه ایمنی بالاتر از استاندارد (بزرگترین تفاوت آوالانچ با سایر شبکه‌های غیرمتمرکز در الگوریتم اجماع)
⦁ کارمزدهای تراکنش در این شبکه در قالب رمز ارز AVAX پرداخت شده و فوراً سوزانده می‌شود، درنتیجه این توکن‌ها در طول زمان به تدریج کمیاب‌تر می‌شود.

صرافی ارز دیجیتال افراتتر به عنوان همراه شما در دنیای ارزهای رمزنگاری شده آمادگی دارد رمز ارزهای استخراج شده توسط شما را خریداری کرده و در صورت نیاز به خرید و فروش رمز ارز برای شما بپردازد.
اگر به فکر خرید تتر، بیت‌کوین، اتریوم یا سایر رمز ارزها هستید، افراتتر در کنار شماست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.