اتریوم

قیمت اتریوم

همه چیز درباره ارز دیجیتال اتریوم

اتریوم یک پلتفرم بلاک چین با ارز رمزنگاری شده خود است که Ether (ETH) یا اتریوم نامیده می شود و زبان برنامه نویسی خود را نیز به نام Solidity نامیده است.
اتریوم به عنوان یک شبکه بلاک چین ، یک دفتر عمومی غیر متمرکز برای تأیید و ثبت تراکنش ها است. کاربران شبکه می توانند برنامه های کاربردی را در این پلتفرم ایجاد ، منتشر ، درآمدزایی و استفاده کنند و از ارز رمزنگاری شده اتر آن به عنوان پرداخت استفاده کنند. خودی ها برنامه های غیرمتمرکز در شبکه را “dApps” می نامند.به عنوان یک ارز رمزنگاری شده ،از نظر قیمت اتریوم در بازار تنها پس از بیت کوین در ماه مه 2021. قرار دارد

ویژگی‌های اتریوم

اتریوم یک پلتفرم اپن سورس مبتنی بر بلاک چین است که مشاغل ، خدمات مالی و برنامه های سرگرمی را ایجاد و به اشتراک می گذارد.کاربران اتریوم برای استفاده از dApps هزینه پرداخت می کنند. هزینه ها “گاز” نامیده می شوند زیرا بسته به میزان قدرت محاسباتی مورد نیاز متفاوت است.اتریوم دارای ارز رمزنگاری شده مربوط به خود ، اتر یا ETH است.ارز رمزنگاری شده آن پس از بیت کوین از نظر ارزش بازار در رتبه دوم قرار دارد.شما می‌توانید برای آگاهی از قیمت اتریوم و خرید آن به صرافی اتریوم و دیگر رمزارز ها یعنی افرا تتر مراجعه کنید.

درک اتریوم

اتریوم برای ایجاد توسعه و انتشار قراردادهای هوشمند و برنامه های توزیع شده (dApps) ایجاد شده است که می تواند بدون خطرات خرابی ، تقلب یا دخالت شخص ثالث مورد استفاده قرار گیرد.
اتریوم خود را “بلاک چین قابل برنامه ریزی جهان” توصیف می کند. این خود را از بیت کوین به عنوان یک شبکه قابل برنامه ریزی که به عنوان یک بازار برای خدمات مالی ، بازی ها و برنامه ها استفاده می کند متمایز می کند ، که همه آنها می توانند با ارز رمزنگاری شده اتر پرداخت شوند و از کلاهبرداری ، سرقت یا سانسور در امان هستند.بنابراین اطلاع از قیمت اتریوم و خرید آن می‌تواند گزینه‌ی بسیار خوبی باشد.

اتریوم

بنیانگذاران اتریوم

اتریوم در جولای 2015 توسط گروه کوچکی از علاقه مندان به بلاک چین راه اندازی شد. آنها شامل جو لوبین ، بنیانگذار ConsenSys ، توسعه دهنده برنامه های بلاک چین که از شبکه اتریوم استفاده می کند ، بودند. یکی دیگر از بنیانگذاران ، ویتالیک بوترین ، منشاء مفهوم اتریوم است و اکنون به عنوان مدیرعامل و چهره عمومی آن فعالیت می کند. گاهی اوقات بوترین به عنوان جوانترین میلیاردر رمزنگاری شده جهان توصیف می شود. (او در سال 1994 متولد شد.)

کارکرد اتریوم و قیمت اتریوم

ارز رمزنگاری شده اتر برای استفاده در شبکه اتریوم طراحی شده است. با این حال ، مانند بیت کوین ، اتر در حال حاضر یک روش پرداخت پذیرفته شده توسط برخی از تجار و فروشندگان خدمات است. Overstock ، Shopify و CheapAir از جمله سایت های آنلاین هستند که اتر را به عنوان پرداخت قبول می کنند و قیمت اتر برای بسیاری از تجار مهم و حیاتی است

خرید و فروش اتریوم

بر اساس گزارش Gartner Research ، رقبای اصلی اتریوم برای مشاغل سرمایه گذاری در بستر نرم افزاری بلاک چین شامل بیت کوین ، ریپل ، IBM ، IOTA ، مایکروسافت ، Blockstream ، JP Morgan و NEO.4 هستند.
2،236 دلار قیمت بازار یک اتریوم در پایان ماه مه 2021.5 است.
به طور جداگانه ، اتر یکی از مدعیان بازار بسیار ناپایدار ارزهای رمزنگاری شده است. تا ماه مه 2021 ، اتریوم پس از بیت کوین دومین ارز رمزنگاری شده از نظر ارزش بود. طبق گزارش ها، ارزش بازار آن 500 میلیارد دلار در مقایسه با 1.080 تریلیون دلار برای بیت کوین 1 تخمین زده شد. برای دانستن قیمت اتریوم و رمزارز های دیگر به صرافی اتریوم و رمزارز های دیگر افرا تتر مراجعه نمایید.

خرید ارز دیجیتال

پروژه های مبتنی بر اتریوم

اتریوم ادعا می کند که پلتفرم آن می تواند برای “کدگذاری ، تمرکززدایی ، ایمن سازی و تجارت تقریباً همه چیز” استفاده شود. تعدادی از پروژه ها برای آزمایش این مفهوم در حال انجام است و همین باعث بالا رفتن قیمت اتریوم در سال جاری شد.
مایکروسافت با ConsenSys همکاری می کند تا بلاک چین اتریوم را به عنوان سرویس (EBaaS) در ابر Microsoft Azure ارائه دهد. در نظر گرفته شده است که به توسعه دهندگان و توسعه دهندگان Enterprise یک کلیک برای توسعه دهندگان بلاک چین مبتنی بر ابر یک کلیک ارائه دهد.
در سال 2020 ، Advanced Micro Devices (AMD) و ConsenSys یک سرمایه گذاری مشترک را برای ایجاد شبکه ای از مراکز داده ایجاد شده بر اساس زیرساخت اتریوم اعلام کردند.که همین امر باعث افزایش قیمت اتریوم در بازار رمز ارزها شد.

انتقاد از اتریوم

اتریوم با همان انتقادهایی روبرو است که همه سیستم عامل های ارز رمزنگاری شده با آن روبرو هستند:
قیمت همه ارزهای رمزنگاری شده ، از جمله قیمت اتریوم ، تمایل به منعکس کننده عملکرد قیمت بیت کوین دارد. این امر سالها آشکار بوده است و در حال حاضر در مرکز مباحث قرار دارد. به عنوان مثال ، در سال 2017 ، قیمت بیت کوین بین 900 تا 20000 دلار افزایش یافت. که قیمت اتریوم را نیز تغییر داد. در آوریل 2021 ، بیت کوین به بالاترین حد خود در حدود 63 هزار دلار رسید و در ژوئیه 2021 در حدود 30 هزار دلار رسید. که دوباره قیمت اتریوم را دستخوش نوسان کرد.

مصرف انرژی اتریوم

هر یک از این شبکه ها مقدار زیادی انرژی مصرف می کنند. به ویژه ماینرهای ارزهای رمزنگاری شده ، مقدار زیادی از قدرت محاسباتی خود را به فرایند تأیید تراکنش ها اختصاص می دهند. یکی از دلایل چین برای سرکوب ارزهای دیجیتال ، تخلیه انرژی سوخت فسیلی ناشی از عملیات استخراج مقیاس بزرگ کوین رمزنگاری است.
اتریوم همچنین به دلیل هزینه های خود با انتقاداتی روبرو شده است. این ممکن است با معرفی Ethereum 2.0 تغییر کند.

اتریوم

اتریوم به زبان ساده چیست؟

اتریوم ، مانند هر بلاک چین ، پایگاه داده ای از اطلاعات است که به گونه ای طراحی شده است که قابل هک نیست. اتر یا ETH ، ارز رمزنگاری شده ای است که برای تکمیل معاملات در بلاک چین استفاده می شود.
برخلاف پایگاه داده سنتی ، اطلاعات در بلاک چین به صورت یک “زنجیره” گاهشماری از “بلوک” داده ها سازماندهی شده است. به عنوان مثال ، هر تراکنش با استفاده از یک سکه اتر باید تأیید شده و به عنوان یک بلوک اضافی در بلوک منحصر به فرد آن سکه ثبت شود.زنجیر. این فرایند ثبت هر تراکنش به ترتیب باعث می شود که بلاک چین اغلب با دفتر کل مقایسه شود.اگر می‌خواهید یک صرافی خوب اتریوم پیدا کرده باشید و به قیمت اتریوم به صورت لحظه‌ای دسترسی داشته باشید، به افرا تتر سری بزنید
بلاک چین اتریوم بیش از رکورد معاملات برای ارز اتر ذخیره می کند. این به توسعه دهندگان نرم افزار اجازه می دهد تا بازی ها و برنامه های تجاری ، به نام dApps ، ایجاد کرده و آنها را در اختیار کاربران قرار دهند. آن دسته از کاربرانی که می خواهند از فقدان نسبی خطرات ناشی از ذخیره اطلاعات حساس در شبکه جهانی وب استفاده کنند.

تجارت اتریوم چیست؟

سرمایه گذاران برای خرید و فروش اتر یا ETH از چندین پلتفرم معاملاتی ارز سایبری استفاده می کنند. گزینه های فعلی شامل Coinbase ، Kraken ، Bitstamp ، Gemini ، Binance و Bitfinex است. سرمایه گذاری در برنامه هایی مانند Robinhood و Gemini همچنین امکان تجارت ارزهای رمزنگاری شده را فراهم می کند.در ایران نیز شما می‌توانید برای مطلع شدن از قیمت اتریوم و خرید آن به صرافی‌های اتریوم مانند افرا تتر بروید.

صرافی ارز دیجیتال

قیمت اتریوم و دیگر رمزارزها

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، قیمت های رمزارز ها از جمله قیمت اتریوم بسیار بی ثبات هستند به همین دلیل می‌شود از نوسان قیمت اتریوم سود برد. قیمت اتریوم در ژوئیه 2021 بین 1800 تا 2300 دلار به ازای یک واحد در حال حرکت بود. در اواسط ماه مه قیمت اتریوم بیش از 4000 دلار بود. قیمت اتریوم حدود 231 دلار در سال قبل بود.

آیا اتریوم از بیت کوین بهتر است؟

برخلاف بلاک چین بیت کوین ، بلاک چین اتریوم برای پشتیبانی از ارزهای رمزنگاری شده ایجاد نشده است. ارز دیجیتال اتر برای ارائه یک ارز داخلی برای برنامه های ساخته شده بر روی بلاک چین اتریوم ایجاد شده است.

به عبارت دیگر ، اتریوم جاه طلبی های گسترده تری دارد. این می خواهد بستری برای انواع برنامه های کاربردی باشد که می تواند اطلاعات را با خیال راحت ذخیره کند.این دو با وجود تفاوت هایی که دارند ، خالق ارزهای مجازی هستند که در دنیای سرمایه گذاری به رقیب تبدیل شده اند. و ارزهای مجازی فقط این است: آنها سکه هایی هستند که وجود فیزیکی ندارند اما با رشته ای از کدها نشان داده می شوند که می توانند با قیمتی که خریدار و فروشنده توافق کرده اند بر سر قیمت اتریوم یا بیت‌کوین ، مبادله شوند.

استخراج یک اتریوم چقدر طول می کشد؟

مدت زمانی که برای استخراج اتریوم و دریافت پاداش های استخراج اتر طول می کشد بستگی به hashrate ، مصرف برق ، هزینه برق و هرگونه هزینه پرداختی به استخر معدن و/یا خدمات میزبانی مربوط به عملیات استخراج دارد. این عوامل همچنین مستقیماً بر سودآوری و افزایش اهداف دشواری استخراج و عملکرد کلی قیمت بازار رمزنگاری تأثیر می گذارد. با استفاده از محاسبات پیش فرض این ماشین حساب محبوب استخراج اتریوم ، 16 تخمین زده می شود که استخراج یک روز طول بکشد.

برای آگاهی از قیمت اتریوم یا هر رمزارز دیگری و همچنین خرید و فروش آن‌ها به صرافی خرید اتریوم و رمزارزهای دیگر یعنی افراتتر مراجعه فرمایید.