پروژه پولکادات

همه چیز درباره پروژه پولکادات

پروژه پولکادات

پولکادات یکی از چندین بلاک چین رقابتی است
رقیب جدی اتریوم، شبکه‌‌ای با هزاران بلاک چین در جایگاه ویژه بازار، دارای پتانسیل جهش نجومی، زمینه‌ای برای ساخت نامحدود برنامه‌ی غیرمتمرکز و بستری برای یکپارچه کردن بلاک چین‌‌های مختلف از جمله ویژگی‌های پولکادات است.
پولکادات یکی از چندین بلاک چین رقابتی است که هدف اصلی آن رشد اکوسیستم ارزهای رمزنگاری شده است و تلاش می‌‌کند تا مشکلات و نقص‌های دیگر بلاک چین‌ها را پوشش دهد.
پولکادات یک پروتکل متن باز بلاک چین است که بلاک چین‌های مختلف را قادر می‌سازد تا به طور مستقل در یک شبکه و توسط یک سیستم امنیتی مشترک، محافظت شوند. طبق ادعای بزرگ تیم توسعه‌دهنده و سازنده‌ی آن، این بلاک چین نسل بعدی و پیشرفته‌ی تکنولوژی تمام بلاک چین خواهد بود.
پولکادات در تلاش است تا با ایجاد انگیزه در کاربران، آنها را برای کار با بلاک چین‌های مختلف و راه‌اندازی بلاک چین شخصی خود تشویق کند؛ با این تعریف، پولکادات یکی از چندین بلاک چین رقابتی است که هدف آن رشد یک اکوسیستم ارز رمزنگاری شده است. بلاک چین‌هایی مثل اتریوم، ایاس و کازماس نمونه‌های مشابه این بلاک چین است که پیش از این معرفی شده‌اند.

اعضای تیم پولکادات

سه نفر از برجسته‌ترین اعضای تیم پولکادات
رابرت هابرمایه (Robert Habermeier) بنیان‌گذار شبکه Polkadot است. او دارای سابقه تحقیق و توسعه در زمینه بلاک چین و رمزنگاری است و برای مدت زمانی طولانی، یکی از اعضای جامعه Rust بوده است.
دکتر گاوین وود (Gavin Wood) نیز از بنیان‌گذاران این پروژه است. او فعالیت بلاک چینی خود را به عنوان هم بنیان‌گذار و مدیر ارشد فناوری اتریوم آغاز کرد. او از مخترعین تعدادی از مولفه‌های اساسی صنعت بلاک چین است که از جمله آنها می‌توان به سالیدیتی (Solidity) اشاره کرد. او در حال حاضر مسئول هدایت نوآوری‌ها در Substrate و Polkadot است.
پیتر چزان (Peter Czaban) نیز یکی دیگر از بنیان‌گذاران این پروژه است. پیتر مدیر فناوری بنیاد اینترنت نسل سوم است. او در آنجا در زمینه حمایت از نسل بعدی فناوری‌های توزیع شده کار می‌کند. او دارای کارشناسی ارشد مهندسی از دانشگاه آکسفورد (Oxford) است و در صنایع مالی و تحلیل داده کار کرده و دارای تجربه فراوانی است.

درباره DOT توکن پولکادات بدانید

توکن بومی پولکادات DOT نام دارد و به‌عنوان توکن شبکه عمل می‌کند.چندین کاربرد متفاوت برای این توکن در بلاک چین پولکادات تعریف‌شده است.
“دات (DOT)” که از آن برای پرداخت هزینه های شبکه و تصمیم گیری برای آینده شبکه استفاده می شود، در واقع هر شخصی می تواند با داشتن ارز دیجیتال دات در آینده شبکه دارای حق رای باشد،
قیمت رمز ارز دات براساس میزان عرضه و تقاضا در سطح بازار ارزهای دیجیتال تعیین می شود. بنابراین در این نوع ارز نیز نوسان وجود دارد و در حال حاضر جز بیست رمز ارز با ارزش بازار است.
دارندگان DOT حق حاکمیت کل پلتفرم پولکادات را خواهند داشت. این حق شامل تعیین هزینه‌های شبکه، رأی‌گیری در مورد ارتقاء کلی شبکه و استقرار یا حذف پاراچین‌ها است.
DOT همچنین تسهیل اجماع شبکه را از طریق سهام گذاری امکان‌ پذیرکرده است. مشابه سایر شبکه‌هایی که از این طریق استفاده می‌کنند،همه دارندگان DOT با مشوق‌هایی، تشویق به رعایت قوانین شبکه می‌شوند. اما، اگر عنصر مخربی در شبکه وجود داشته باشد سهام خود را از دست می‌دهد.
مورد دیگر استفاده از DOT جهت پیوند و اتصال است. این مورد زمانی ضروری است که قرار است پاراچین‌های جدیدی به اکوسیستم پولکادات اضافه شوند. در طول دوره اتصال، توکن های DOT متصل شده و اصطلاحا قفل می‌شوند و به محض پایان یافتن دوره اتصال و حذف پاراچین از اکوسیستم،دوباره آزاد و در دسترس قرار می گیرند.
قیمت رمز ارز دات براساس میزان عرضه و تقاضا در سطح بازار ارزهای دیجیتال تعیین می شود.

قیمت پولکادات

مزایای پولکادات چیست؟

• قابلیت ارتقا : این ارز دیجیتال می تواند بدون نیاز به هارد فورک برای اجرای تغییرات، از بروزرسانی های گوناگون پشتیبانی نماید.
• مکانیسم حاکمیت تعریف شده : این مکانیسم یک مشکل اساسی که سایر بلاکچین ها با آن مواجه اند را از میان بر می دارد.
• امنیت مشترک : از بلاکچین های متصل به پولکادات می توان با یک چتر امنیتی متحد، حفاظت نمود که این امر می تواند از زنجیره های کوچکی محافظت به عمل آورد که از نظر راه اندازی خودکار امنیتی قابلیت اجرا ندارند. به بیان ساده تر امنیت شبکه پولکادات، همه زنجیره‌ های متصل به این شبکه را هم شامل می‌ شود.
• مقیاس پذیری بی نهایت : پولکادات می تواند از تعداد نامحدودی از بلاکچین ها پشتیبانی به عمل آورد و امکان اتصال به یکدیگر را برای آن ها ایجاد سازد و شایان ذکر است که این عمل، پارا چین نام دارد.
• مکانیسم اجماع انعطاف پذیر : از آنجایی که بلاکچین های گوناگون در مکانیسم های اجماع متفاوتی به اجرا درآورده می شوند، پلتفرم پولکادات مکانیسم اجماع انعطاف پذیری را برای میزبانی از آن ها ایجاد کرده است.
• تراکنش های کراس چین : این چارچوب می تواند از انتقال ارز بین بلاکچین های گوناگون پشتیبانی به عمل آورد. در نظر داشته باشید که این ویژگی برای قابلیت همکاری و یکپارچه سازی الزامی است پولکادات یکی از چندین بلاک چین رقابتی است که هدف آن رشد یک اکوسیستم ارز رمزنگاری شده است

مزایای پولکادات

معایب پولکادات چیست؟

بازار اشباع شده :
این ارز دیجیتال می بایست در یک فضای شلوغ از بلاکچین‌ هایی با قراردادهای هوشمند اثبات سهام مثل تزوس، کازماس، کاردانو، نییِر، سولانا و اتریوم ۲ رقابت داشته باشد.

باگ‌ های ابتدایی :
باگ کیف پول چند امضایی که بعد از عرضه اولیه کوین منتشر شد، دومین باری بود که کیف پول‌ های تیم پولکادات به علت آسیب پذیری کدها هک می شد! جالب است بدانید که نخستین هک در اوایل ژوئیه ۲۰۱۷ انجام شد که در آن هکرهایی معروف به گروه کلاه سفید پیش از اقدام امنیتی تیم پولکادات تقریبا ۳۳ میلیون دلار از موجودی کیف پول این شبکه را سرقت کردند.

هزینه جابجایی توسعه دهندگان :
یکی از نقاط ضعف این مدل است که برای راه‌ اندازی یک اپلیکیشن در پاراچین‌ های موجود پولکادات، در ابتدای امر می بایست قابلیت لازم به منظور راه‌ اندازی در یک پاراچین فعلی وجود داشته باشد که این موجب ایجاد معمای اول مرغ یا تخم‌ مرغ می‌ گردد.

کیف پول پولکادات

کیف پول پولکادات هم مثل همه‌ی رمز ارزهای مختلف به دو صورت کیف پول گرم (آنلاین) و کیف پول سرد (سخت‌افزاری) تقسیم‌بندی می‌شود. بسته به ترجیح شخصی و استراتژی حضور خود در بازار ارزهای دیجیتال، می‌توانید از بین کیف پول‌های گرم یا سرد انتخاب کنید.
نکته‌ی مهمی که درباره کیف پول پولکادات باید درنظر داشته باشید پشتیبانی آن از توکن دات است. بعضی از کیف پول‌ها محدودیت مشخصی برای پیشتیبانی از ارزها دارند و با تمام رمزارزهای دیجیتالی سازگار نیستند. قبل از انتخاب و استفاده از کیف پول موردنظر خود مطمئن شوید از نماد ارز پولکادات پشتیبانی می‌کن

⦁ کیف پول Parity Signer
⦁ کیف پول Polkawallet
⦁ کیف پول Mathwallet
⦁ کیف پول Lunie
⦁ کیف پول Trust
⦁ کیف پول Ownbit
⦁ کیف پول Safepal

بنیاد اینترنت نسل سوم بنیان‌گذار و پشتیبان مالی پروژه پولکادات است.

آینده ارز پولکادات

کوری میلر مدیر ارشد توسعه در صرافی dYdX و یکی از اعضای هیئت مدیره در شرکت سرمایه‌گذاری جنسیس بلاک کپیتال، رشد ارز دیجیتال پولکادات را حاصل عملکرد فوق ‌العاده بنیاد اینترنت نسل سوم (Web3 Foundation) می‌داند.
همانطور که گفته شد، بنیاد اینترنت نسل سوم بنیان‌گذار و پشتیبان مالی پروژه پولکادات است. میلر در این راستا اظهار کرده است:
“این شرایط بازتابی از کار فوق‌العاده بنیاد اینترنت نسل سوم در خصوص ایجاد جامعه‌ای در سطح بین المللی محسوب می شود. نتایج چنین فعالیت هایی باعث افزایش آگاهی و پذیرش توسعه‌دهندگان شده است.”
ارتباط و تعامل بین بلاک چین‌های تخصصی ایده جالبی است و کاربرد‌های بسیاری می‌تواند داشته باشد. شبکه پولکادات انقلابی در حیطه اینترنت نسل سوم است و با وجود ویژگی‌های منحصر به فردی مانند عدم نیاز به هارد فورک، می‌تواند در آینده بسیار پیشرفت کند. مقیاس‌پذیری و امنیت این شبکه نیز منحصر به فرد است و این ویژگی‌ها همگی به معنی پتانسیلی عظیم و آینده‌ای درخشان برای این پروژه هستند.
البته فراموش نکنید که پروژه‌های فضای بلاک چین و ارز دیجیتال بسیار پرریسک هستند و در بسیاری از اوقات، پیش‌بینی‌ها درست از آب در نمی‌آیند

شما می توانید در صرافی ارز دیجیتال افراتتر، مرجع خرید و فروش ارزهای دیجیتال از جمله خرید بیت کوین، خرید تتر ، دات و اتریم با اطمینان کامل اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.