ارز دیجیتال ترون قانونی است؟

آیا ارز دیجیتال ترون قانونی است؟ بررسی فقهی حقوقی

بررسی کامل قانونی بودن یا نبودن ارز دیجیتال ترون

ارز دیجیتال در اصل یک ابزار دیجیتالی مبادله ارز و پلتفرم پرداخت های دیجیتالی است که از فناوری بلاک چین استفاده می کند. انقلاب تکنولوژیکی و دیجیتالی در چند دهه گذشته به این معنی است که سیستم های پرداخت نوآورانه ایجاد شده و مورد استفاده قرار می گیرد و ارز رمزنگاری شده یکی از مهمترین سیستم های پرداخت برای کسب و کار و استفاده شخصی است.
اگرچه در حال حاضر بیش از 2000 ارز دیجیتال در بازار وجود دارد ، اما برای مسلمانان ، این سوال مطرح می شود که آیا سیستم های پرداخت رمزنگاری در نظر خداوند حلال و مطابق با اصول شرعی تلقی می شود یا خیر ، و این راهنما به استفاده از بازار ارزهای رمزنگاری شده و اینکه آیا طبق قوانین اسلامی مجاز است ، می پردازد.همچنین میتوانید برای اطلاع از قیمت بیت کوین به تومان و دیگر ارز ها به سایت ما مراجعه کنید.

ترون چیست؟

سکه ترون یکی دیگر از ارزهای رمزنگاری شده است که به صورت آنلاین معامله می شود و در بین کاربران محبوب است. ترون در چند ماه گذشته عملکرد بسیار خوبی داشته و ارزش بازار آن چند برابر شده است. این ارز در اواسط سپتامبر سال 2017 راه اندازی شد. رمز ارز رسمی ترون ، ترونیکس (TRX) است. این برنامه در اصل به منظور ایجاد مالکیت کامل و کنترل محتوای محتوای دیجیتال به محتوای دیجیتال طراحی شده است. این شرکت بخش رسانه و سرگرمی را هدف قرار داده است.
ارز دیجیتال ترون یک پلتفرم توزیع محتوای غیر متمرکز در اختیار کاربران قرار می دهد. کاربر مجاز است داده ها را آزادانه منتشر ، ذخیره و در اختیار داشته باشد. این شرکت رقبایی مانند گوگل پلی ، اپل و غیره را هدف قرار می دهد که این سرویس را با هزینه های بالاتر ارائه می دهند. حال به این پرسش می رسیم که آیا ارز دیجیتال ترون قانونی است؟

قیمت ترون

تفسیر اسلامی

تفسیر جامع اسلامی ، که باعث افزایش گسترده سرمایه گذاری مسلمانان در بیت کوین و اتریوم در سال 2018 شد ، توسط مفتی محمد ابوبکر ، مشاور شرع (مشاور سابق Blossom Finance) ارائه کرد که استدلال کرد بیت کوین تحت قوانین شرع مجاز است. وی استدلال هایی مبنی بر اینکه رمز ارز خود را سوداگرانه می داند در نظر گرفت ، اما نظر او این بود که همه ارزها دارای عنصر سفته بازی هستند و این به طور خودکار رمزنگاری را حرام نمی داند.
دلیل دیگری که دانشمندان مسلمان بر حلال بودن رمزنگاری می گویند این است که مفهوم بلاک چین و ارز دیجیتال ذاتاً ضد منافع است. قوانین اسلامی نیز ضد منافع هستند بنابراین فناوری بلاک چین ، قیمت گذاری و خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده توسط بسیاری از محققان اسلامی حلال تلقی می شود.

بلاک چین های ارزهای دیجیتال و اصول اسلامی

بلاک چین به بلوک های فناوری مورد استفاده برای ثبت معاملات ارزهای دیجیتال اشاره دارد. بلاک چین ها به عنوان یک سیستم ثبت عمل می کنند و دلیل اهمیت این شکل از فناوری این است که عملاً امکان هک ، تغییر یا تقلب در بستر یا بازار بلاک چین وجود ندارد. با استفاده از فناوری بلاک چین ، موسسات مالی متمرکز و موسسات مورد نیاز نیستند زیرا هیچ کنترل مرکزی لازم نیست.
به اعتقاد بسیاری از محققان اسلامی ، ارزهای رمزنگاری شده از نظر شرع اسلامی مجاز و حلال تلقی می شوند و این امر بازار سرمایه گذاری رمزنگاری شده را برای مخاطبان مسلمان جهانی باز کرده است ، به طوری که تعداد بیشتری از مسلمانان مایل به خرید رمزنگاری و استفاده از آن به عنوان یک ارز هستند.

بلاک چین

ریسک ترون

به ترون بازگردیم. با مشاهده روند صعودی و فناوری آینده ، می توان برای سرمایه گذاری در ترون برنامه ریزی کرد ، اما این بستگی به ریسک پذیری یک سرمایه گذار دارد. سرمایه گذاران و کاربران باید آگاه باشند که خطرات زیادی در این ارز دیجیتال وجود دارد زیرا قیمت ها می توانند در سطح بسیار سریعی نوسان داشته باشند و به راحتی می توانند ارزش کامل سرمایه گذاری خود را از دست بدهند.
وضعیت حقوقی ارزهای رمزنگاری شده در کشورهای مختلف متفاوت است و هنوز نامشخص است. بیشتر موارد زمانی رخ داده است که پول نقد رمزنگاری آنلاین توسط هکرها هدف قرار گرفته است. با این حال ، با توجه به ارزش های ناپایدار ترون و بازار ارزهای رمزنگاری شده در مراحل اولیه ، می توان آن را به یک سرمایه گذاری بسیار خطرناک تبدیل کرد. همچنین ، ترون در هند قانونی نیست.
اگر به پتانسیل شبکه ترون و آینده رسانه های آنلاین علاقه دارید ، این واقعاً یک سرمایه گذاری جذاب است. نشانه های TRX پیش شرط تعامل با شبکه هستند ، بنابراین از این نظر سرمایه گذاری خوبی خواهند بود ، به خصوص اگر شما خالق محتوای مشتاق هستید یا فقط به رسانه علاقه دارید و دوست دارید با تمام برنامه های کاربردی در شبکه تعامل داشته باشید. با این حال ، باید توجه داشت که از آنجا که ترون یک ارز دیجیتال است ، قیمت TRX دارای نوسان است. آنها تنها با 0.01 دلار در هر توکن ، گرانترین ارز دیجیتال نیستند ، اما اصول سرمایه گذاری ثابت است. قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در ارز تحقیقات کافی انجام دهید و هرگز بیش از آنچه برای از دست دادن آماده کرده اید سرمایه گذاری نکنید.

برای اطلاع از جزئیات ، و برای خرید ارز با خیالی راحت و آسوده از تضمین سود به سایت افراتتر سر بزنید و با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.