تتر

قیمت تتر

همه چیز درباره‌ی قیمت تتر ؟

با وجود اینکه بازار کلی رمزنگاری به دلیل بدست آوردن یا از دست دادن 10 تا 30 درصد از ارزش خود در یک روز بدنام است ، تتر دقیقاً برعکس عمل می کند. طبق طراحی ، این توکن علاوه بر اینکه ارزش آن به دلار وابسته است ، هیچگونه کاربرد و عملکردی ندارد. در حقیقت ، تتر اولین توکنی بود که عنوان ارز رمزنگاری شده پایدار یا به اختصار استیبل کوین را به دست آورد. و به همین دلیل قیمت تتر همواره ثابت است. پس قیمت تتر به قیمت دلار وابسته است

درک اصول اولیه تتر و قیمت تتر

قبل از اینکه بفهمیم تتر چگونه کار می کند و خرید و فروش تتر چگونه است و قیمت تتر بر چه مبناست ، در اینجا چند اصطلاح رایج در صنعت ارزهای رمزنگاری شده و منظور آنها چیست:

استیبل کوین

استیبل کوین: استیبل کوین یک رمز ارز رمزنگاری شده است که برای حفظ میزان 1: 1 با دارایی خاص یا ارز فیات طراحی شده است. به عنوان مثال ، یک استیبل کوین که دلار آمریکا را دنبال می کند ، همیشه با طراحی 1 دلار معامله می شود. نوسانات در قیمت استیبل کوین به ندرت اتفاق می افتد اگر حتی اتفاق بیفتد.در واقع تتر یک استیبل کوین است به همین دلیل است که قیمت تتر معادل قیمت یک واحد دلار است.

بلاک چین

در زمینه ارزهای رمزنگاری شده ، بلاک چین اساساً دفتر معاملات توزیع شده در سراسر رایانه در سراسر جهان است. برخی از بلاک چین ها ، مانند اتریوم ، به کاربران امکان می دهد داده ها را به هر تراکنش پیوست کنند. از آنجایی که داده های معاملاتی پس از ثبت هرگز قابل تغییر نیستند ، توسعه دهندگان می توانند کل برنامه ها یا توکن ها را بر روی این بلاک چین های موجود ایجاد کنند. برای آگاهی از بهترین قیمت تتر و خرید آن می‌توانید به افرا تتر سری بزنید.

رمز ارز غیرمتمرکز

شما اغلب می شنوید که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین به عنوان غیر متمرکز توصیف می شوند. این اصطلاح اساساً به این معنی است که ارز دیجیتال مورد بحث توسط یک نهاد منفرد مانند دولت کنترل نمی شود. در عوض ، شبکه با رای تک تک کاربران اداره می شود – اطمینان حاصل شود که هیچ حزب یا گروهی نمی تواند کنترل را بر عهده بگیرد.این یکی از دلایلی است که قیمت تتر ثابت و امن می‌ماند.

کارکرد تتر و تاثیر آن بر قیمت تتر

در دنیای معاملات بسیار ناپایدار ارزهای رمزنگاری شده ، توکن هایی مانند تتر یک واحد حساب آشنا ارائه می دهند که با اکوسیستم ارزهای دیجیتال نیز سازگار است. این بدان معناست که مانند هر ارز رمزنگاری شده دیگری ، USDT می تواند در کیف پول نرم افزاری ذخیره شود ، با کالا و خدمات مبادله شود ، بین افراد منتقل شود و تقریباً در هر سناریویی که از سایر انواع پول استفاده می کنید استفاده شود.شما به صرافی خرید تتر یعنی افرا تتر سری بزنید تا از قیمت تتر اطلاع حاصل فرمایید

تتر

تاریخچه‌ی تتر

تتر در سال 2014 با عنوان “Realcoin” راه اندازی شد ، تتر اولین استیبل کوین جهان بود. توسعه دهندگان آن ایده داشتند ارز دیجیتالی شبیه بیت کوین را که قیمت آن دارای نوسان نیست ، پیشگام کنند و موفق شدند تتر را خلق کنند که همواره قیمت تتر ثابت است. طبق کاغذ سفید اصلی توکن ، تتر قصد دارد مزایای ارزهای رمزنگاری شده سنتی را برآورده کند. این شامل ویژگی هایی مانند خرید و فروش تتر بدون مرز و امکان تجارت بدون دخالت شخص ثالث است یعنی این خرید و فروش توسط صرافی‌های خرید تتر انجام می‌شود

چگونه قیمت تتر همواره معادل یک دلار است؟

به بیان ساده تر ، تتر توسط یک ذخیره مرکزی پشتیبانی می شود که شامل دارایی هایی است که از ارزش هر توکن پشتیبانی می کند. این جفت شدن 1: 1 چیزی است که مانع از افت یا افزایش قیمت تتر در بازار آزاد می شود.
در ساده ترین شکل ، ذخیره استیبل کوین می تواند یک حساب بانکی باشد که در آن پول نقد واقعی به عنوان وثیقه توکن های منتشر شده نگهداری می شود. با این حال ، تا ژوئن 2021 ، 62 میلیارد توکن USDT در گردش است. به طور طبیعی ، نمی توان انتظار داشت که ذخایر تتر62 میلیارد دلار پول نقد داشته باشند. حتی اپل ، یکی از با ارزش ترین شرکت های جهان ، تنها 200 میلیارد دلار نقدینگی دارد.در عوض ، ذخایر تتر تنها درصد کمی از پول نقد را شامل می شود ، در حالی که بقیه یا اوراق بهادار تجاری ، اسناد خزانه یا سایر سرمایه گذاری ها است.

خرید ارز دیجیتال

توضیح قیمت ثابت تتر

در تئوری ، هر دارنده USDT می تواند درخواست بازخرید توکن های خود را در برابر دلارهای واقعی آمریکا کند. اما در عمل ، توکن ها فقط توسط صرافی های بزرگ ارزهای رمزنگاری خریداری و بازخرید می شوند. این معاملات معمولاً میلیون ها دلار ارزش دارند ، بنابراین انتظار می رود کاربران نهایی در عوض توکن های خود را در این صرافی ها خریداری و بفروشند. پس دنبال یک صرافی خرید تتر خوب باشید و برای آگاهی از بهترین قیمت تتر به افرا تتر بروید.
به طور خلاصه ، استیبل کوین ها برخلاف ارزهای رمزنگاری شده سنتی هستند ، زیرا ماهیتی سوداگرانه ندارند. با اعمال مفهوم ذخیره 1: 1 ، آنها ذاتاً پایدار و مقاوم در برابر نوسانات قیمت هستند. باز هم تاکید می‌کنیم که قیمت تتر نسبت ۱به ۱ با قیمت دلار آمریکا دارد.
با این حال ، قابل توجه است که قطعاً خطر نگهداری تتر یا هر استیبل کوین دیگر وجود دارد. اگر دارایی های ذخیره همیشه ناکافی یا وجود نداشته باشند ، ارزش دلار آمریکا ممکن است سقوط کند.

تتر: یک ارزمنحصر به فرد

حتی اگر تتر مانند سایر ارزهای دیجیتالی عمل کند ، از نظر علمی برخلاف اکثر ارزهای رمزنگاری شده در بازار امروز است. این به این دلیل است که توسط یک نهاد منحصر به فرد پشتیبانی و کنترل می شود ، که باعث می شود بسیار متمرکز شود. Tether Limited ، شرکتی که این ارز دیجیتال را ایجاد کرده است نیز به دلیل عدم شفافیت در موارد متعدد مورد انتقاد قرار گرفته است.

خرید و فروش تتر در صرافی خرید تتر

در ظاهر ، تتر ویژگی های هر ارز رمزنگاری شده سنتی را به اشتراک می گذارد. همانطور که قبلاً ذکر شد ، توکن های تتر در بلاک چین های موجود صادر می شوند. در حقیقت ، USDT طی هشت سال در هشت پلتفرم مختلف بلاک چین ، از جمله بیت کوین ، اتریوم و Tron منتشر شده است. که این امر باعث تجربه‌ی امن خرید و فروش تتر می‌شود و آگاهی از قیمت تتر را و بهترین قیمت تتر را مبرم می‌کند.

امنیت تتر

شما می توانید کم و بیش امنیت رمزنگاری تتر را مسلم بدانید زیرا خود توکن ها نمی توانند تقلبی یا هک شوند. اکثر توکن های USDT در حال حاضر بر روی بلاک چین اتریوم زندگی می کنند ، که به طور جهانی امن و مقاوم در برابر دستکاری تلقی می شود. با این حال ، آنچه بسیار کمتر مشخص است ، ادعاهای Tether Limited مبنی بر داشتن ذخایر کافی مبتنی بر دلار برای هر توکن USDT است که تا به امروز صادر کرده است. و توانسته قیمت تتر را معادل دلار نگه دارد.برای اطلاع از بهترین قیمت تتر به صرافی آنلاین تتر و هر رمز ارز دیگری یعنی افرا تتر بروید.

تتر

چگونه تتر به استیبل کوین تبدیل شد

استیبل کوین هایی مانند تتر جایگزینی سریع و پایدار برای دلار آمریکا ارائه می دهند. با تتر ، شما مجبور نیستید به نقل و انتقالات بانکی آهسته و گران قیمت تکیه کنید ، زیرا ممکن است وجوه شما برای چندین روز به طور همزمان بسته شود.و دوباره لازم به یادآوری است که قیمت تتر معادل یک دلار آمریکا است.
با وجود کاستی ها ، تتر توانسته صنعت تجارت جهانی ارزهای رمزنگاری شده را ساده کند. به طور خاص ، نقدینگی را در بسیاری از مبادلات ارزهای رمزپایه بهبود بخشید. این امر به ویژه در بسترهای بین المللی مانند Binance صادق است که به معامله گران از ده ها کشور ارائه می دهد. با استفاده از جفت های معاملاتی مبتنی بر USDT ، صرافی های خرید تتر مجبور نمی شوند برای هر ارز رمزنگاری شده بازار خاصی را برای فیات ایجاد کنند.

صرافی ارز دیجیتال

خرید از صرافی تتر

به عنوان مثال ، یک معامله گر تایلندی می تواند از جفت BTC/USDT برای معامله با شخصی از آرژانتین یا نیجریه استفاده کند ، حتی بدون اینکه از آن مطلع باشد. استانداردسازی با استیبل کوین هایی مانند تتر این اطمینان را می دهد که نقدینگی یک ارز رمزنگاری شده به چند جفت معاملاتی منطقه ای مانند BTC/EUR ، BTC/USD ، BTC/AUD و غیره تقسیم نمی شود.
با این حال ، تتر تنها استیبل کوین موجود نیست. در حقیقت ، صدها توکن دیجیتالی به دلار آمریکا ، یورو یا برخی دیگر از ارزهای فیات وابسته است. همه آنها عملکرد زیربنایی یکسانی را ارائه می دهند ، بنابراین چرا تتر همچنان در حال رشد است در حالی که اکثر رقبای آن همچنان راکد هستند؟ و چرا دانستن بهترین قیمت تتر مهم است؟
پاسخ نسبتاً ساده است. تتر مشابه بیت کوین ، از مزیت بی نظیر اولیه حرکت برخوردار است. این توکن بیش از نیم دهه است که وجود دارد ، به این معنی که تقریباً همه آن را به رسمیت می شناسند و مایلند آن را در ازای سایر ارزهای رمزنگاری شده مبادله کنند.

برای خرید و فروش تتر و اطلاع از قیمت تتر حتما به صرافی آنلاین افرا تتر سری بزنید.