آینده ارز دیجیتال کاردانو

محتمل ترین سناریوها برای آینده ارز دیجیتال کاردانو

آینده ارز دیجیتال کاردانو

درباره ارز کاردانو بدانیم …
شبکه کاردانو یک شبکه بلاک چینی مبتنی بر اجماع اثبات سهم یا PoS است و ADA رمز ارز بومی این شبکه است. شبکه کاردانو توسط هم‌بنیان‌گذار پروژه اتریوم، چارلز هاسکینسون تاسیس شده است و در سپتامبر سال ۲۰۱۷ به انتشار رسیده است. این آلت‌کوین محدودیت عرضه ۴۵ میلیارد رمز ارزی دارد. گزارش شده است که ۹۵ درصد ارز دیجیتال ADA توسط مردم کشور ژاپن نگهداری می‌شود. کاردانو به عنوان نسل سوم بلاک چین از پروژه بیت کوین و بسیاری از شبکه‌های ارز دیجیتال متفاوت است. شما میتواند برای به دست آوردن قیمت کاردانو و دیگر ارز ها به سایت افرا تتر مراجعه کنید.

کاردانو اولین پروژه بلاکچین جهان است که بر اساس بررسی‌های تخصصی و کارشناسانه و همچنین روش شواهد تحلیلی طراحی شده است. کاردانو به تکنولوژی نسل سوم بلاکچین مجهز است و بر اساس الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام (PoS) کار می‌کند. کاردانو در نظر دارد که با ایجاد شفافیت، تداوم‌پذیری، تأمین امنیت کاربر و ایجاد زیرساخت مناسب برای شرکت‌ها و کسب‌و‌کار‌ها، جهان را تغییر دهد و اعتماد را به سیستم جهانی بازگرداند. آینده کاردانو در پرتو چنین برنامه‌هایی رو به رشد ارزیابی می‌شود.

بیت کوین، اتریوم و کاردانو به ترتیب نسل اول،‌ دوم و سوم بلاک چین محسوب می‌شوند. خالق Cardano یعنی آقای چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) جزو بنیان‌گذاران و توسعه‌دهندگان اصلی Ethereum بود، اما به خاطر اختلاف نظر با رهبر پروژه یعنی ویتالیک بوترین در نهایت از تیم جدا شد. او به خوبی نسبت به مشکلات این پروژه آگاهی داشت و تلاش کرد تا از تکرار آن‌ها در کاردانو جلوگیری کند.

چارلز هاسکینسون که موسس این ارز دیجیتال است با بهره گیری از ویژگی‌های مثبت رمز ارزهای نسل قبل و اضافه کردن چند ویژگی منحصر به فرد توانسته تا یک ارز دیجیتال کم نقص را وارد بازار کند.یکی از مهم‌ترین تغییراتی که بدون شک در آینده این رمز ارز تاثیرات زیادی را می‌گذارد، انتقال شبکه آن به شبکه شلی است. این انتقال به عنوان یکی از بزرگ‌ترین انتقال‌های تاریخ ارزهای دیجیتال می‌باشد.
چارلز هاسکینسون درباره این تغییر تاریخی گفته است:«بعد از این تغییر بدون شک آینده ارز دیجیتال کاردانو پیشرفت فوق‌العاده‌ای خواهد کرد و با هیچ ارز دیجیتال دیگری قابل مقایسه نخواهد بود.»
حرف‌های هاسکینسون تا حد نسبتا زیادی درست بود و بعد از این به‌روزرسانی، کاربران استقبال خوبی از شبکه شلی کردند و استخرهای سرمایه‌گذاری زیادی به این شبکه افزوده شدند.
چارلز هاسکینسون که موسس ارز دیجیتال کاردانو

هاسکینسون در یک برنامه یوتیوبی که در شب کریسمس منتشر شد، در مورد چگونگی دستیابی به تراکنش‌های مالی خرد در شبکه کاردانو در نیمه دوم سال ۲۰۲۲، گفت:
هدف من برای نیمه دوم سال ۲۰۲۲ این است که بفهمم چگونه می‌توانم از همه ابزارها استفاده کنم تا یک تراکنش مالی خرد انتها‌به‌انتها (End-to-End) در کاردانو داشته باشیم؛ به‌طوری‌ که یک شخص حقیقی در کنیا یا هرجای دیگری با هویت و امتیاز اعتباری مبتنی بر بلاک چین در یک سر معامله و فردی با استیبل کوین در طرف دیگر، بتوانند از کاردانو به‌عنوان راهکاری برای تسویه استفاده کنند. به‌صورت همتا‌به‌همتا یا شخص‌به‌شخص، روی یک دکمه کلیک کنید، وام به دست طرف دیگر می‌رسد. آن را بازپرداخت می‌کنند، مبلغ به طرف مقابل انتقال می‌یابد.
سال آینده یک پروژه با ساختار رسمی و به‌صورت منبع‌باز شکل می‌گیرد که چیزی شبیه به هایپرلجر (Hyperledger) برای لینوکس است. خواهید دید که بسیاری از مؤسسات به آن متصل می‌شوند و همه افرادی که در حال حاضر روی آن کار می‌کنند، از جمله خود من، به‌زودی مشغول توسعه ایده‌های نو خواهیم شد.

آینده ارز دیجیتال کاردانو

سرعت تراکنش‌های کاردانو حدود 257 تراکنش در ثانیه است

وقتی به مواردی مانند بهبود (پلتفرم قراردادهای هوشمند کاردانو یا همان) پلوتوس نگاه می‌کنید، می‌بینید که در حال حاضر سه طرح بهبود برای شبکه کاردانو وجود دارد که نتیجه کاری است که همراه با توسعه‌دهندگان انجام داده‌ایم. ما یک مجموعه رایانشی و دسته‌ای از اعتبارسنج‌ها را داریم که باید به مرحله اجرا برسند. بخش همتا‌به‌همتا در حال حاضر با اپراتورهای استخرهای سهام‌گذاری و در شبکه آزمایشی مورد بررسی قرار گرفته است و چیزهای زیادی در آنجا در حال رخ‌دادن است.
هاسکینسون حدود یک ماه پیش درباره با نقشه راه کاردانو برای سال ۲۰۲۲ در توییتر خود نوشته بود:
عاشق روند تشکیل نقشه راه کاردانو برای سال ۲۰۲۲ هستم. کاردانو یک اکوسیستم زنده است که رشد می‌کند، خالص‌تر، سازگارتر و قوی‌تر می‌شود. این فناوری باورنکردنی است، ما نوآوری‌های فوق‌العاده‌ای داریم که به ساخت صدها پروژه در شبکه کاردانو منجر شده است.

تفاوت کاردانو با دیگر ارزهای دیجیتال

⦁ زبان برنامه‌نویسی کاردانو Haskell است.  ⦁ آلت کوین‌های دیگر از این زبان پیروی نمی‌کنند.
⦁ کاردانو از الگوریتمی به نام Ouroboros استفاده می‌کند.
⦁ کاردانو از دو لایه تشکیل شده است: یک لایه پرداختی (CSL) و یک لایه محاسباتی (CCL). این دو لایه، عملیات محاسباتی را از حساب‌های دفتر کل توزیع شده جدا می‌کنند.
سرعت تراکنش‌های کاردانو حدود 257 تراکنش در ثانیه است!

خرید ارز دیجیتال

ویژگی‌های مثبت جدید کاردانو عبارت‌اند از:

⦁ مقیاس‌پذیری
⦁ کارکردپذیری مشترک
⦁ پایداری مطلوب

همان‌طور که گفته شد، کاردانو منحصربه‌فرد است و با فلسفه علمی و دانشِ داوریِ همتا خلق شده است. کاردانو به دلیل قدرتمند بودن و همچنین رفع مشکلات دو نسل قبل بلاک چین، به سرعت در حال انتشار است. به گفتۀ هاسکینسون، کاردانو در تلاش است که مشکلات اتریوم را نداشته باشد. هاسکینسون آینده کاردانو را امیدوارانه توصیف می‌کند.
کاردانو منحصربه‌فرد است و با فلسفه علمی و دانشِ داوریِ همتا خلق شده است.

صرافی ارز دیجیتال افراتتر به عنوان همراه شما در دنیای ارزهای رمزنگاری شده آمادگی دارد جهت ورود شما به دنیای استخراج رمز ارز بهترین دستگاه‌های ماینر خانگی رو به شما ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.