ارز دیجیتال لونا و ترا چیست؟

ارز دیجیتال لونا چیست؟ همه چیز درباره ارز دیجیتال ترا

معرفی ارز دیجیتال لونا و ترا

پروتکل ارز دیجیتال لونا، پروتکل بلاک چین عمومی غیرمتمرکز و منبع باز برای استیبل کوین‌های الگوریتمی است.
ارز دیجیتال لونا با نماد اختصاری ترا، با استفاده از ترکیبی از مشوق‌های آربیتراژ بازار باز و رأی‌گیری غیرمتمرکز اوراکل، استیبل کوین‌هایی ایجاد می‌کند که به طور مداوم قیمت هر ارز فیات را دنبال می‌کنند.
کاربران می‌توانند فوراً استیبل‌کوین‌های Terra را خرج کنند، پس‌انداز کنند، معامله یا مبادله کنند، همه این‌ها در بلاک چین Terra. لونا به دارندگان خود جوایز و قدرت حاکمیتی را ارائه می‌دهد.
در این پست از مجله صرافی ارز دیجیتال افرا تتر با هم به بررسی ارز دیجیتال لونا می‌پردازیم.

ارز دیجیتال لونا چیست؟

از نظر فنی،Terra یک پروتکل بلاک چین لایه اول، با عملکرد قرارداد هوشمند است که به عنوان یک اکوسیستم فین تک متمرکز بر پرداخت با استفاده از استیبل کوین‌های الگوریتمی کار می‌کند که ثبات ارزش آن توسط الگوریتم‌های داخلی حفظ می‌شود.
Terra خود را به عنوان یک شبکه پرداخت بلاک چین نسل بعدی که با استیبل کوین‌ها در هم تنیده شده است و توسط توکن LUNA اصلی خود پشتیبانی می‌کند، معرفی می‌کند.
این پروتکل استیبل کوین‌هایی را منتشر کرده است که به دلار آمریکا، یورو، یوان چین، ین ژاپن، پوند انگلیس، وون کره جنوبی و حق برداشت ویژه صندوق بین‌المللی پول، یک دارایی ذخیره بین‌المللی که مکمل ذخایر ارزی است، صادر کرده است. کشورهای عضو وام دهندگان چندجانبه همه آن‌ها توسط توکن LUNA وثیقه می‌شوند و TerraSDR ارز اصلی Terra است.
استیبل کوین اصلی Terra، Terra USD ( UST )، با هدف کاهش نوسانات مرتبط با ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم است.

خرید ارز دیجیتال

این پروتکل از دو توکن اصلی Terra و Luna تشکیل شده است.

انبساط و انقباض

کل اقتصاد ارز دیجیتال ترا را به عنوان دو استخر تصور کنید. یکی برای Terra و دیگری برای Luna. به این ترتیب:
برای حفظ قیمتTerra، استخر عرضه Luna به عرضه Terra اضافه یا از آن کم می‌کند.
کاربران Luna را برای Terra و Terra را برای لونا می‌سوزانند، که همگی با ماژول بازار الگوریتمی پروتکل تشویق می‌شوند.
زمانی که قیمت Terra بالا باشد، عرضه بسیار کم و تقاضا بسیار زیاد است. این پروتکل کاربران را تشویق به سوزاندن Luna و Mint Terra می‌کند. عرضه جدید Terra استخر آن را بزرگ‌تر می‌کند و عرضه و تقاضا را متعادل می‌کند.
تا زمانی که Terra به قیمت هدف خود برسد، کاربران Terra بیشتری از Luna سوخته می‌تراشند. استخر لونا در این فرآیند کوچک‌تر می‌شود و قیمت لونا را افزایش می‌دهد.
زمانی که قیمت Terra نسبت به میخ آن بسیار پایین باشد، عرضه بسیار زیاد و تقاضا بسیار کم است. این پروتکل کاربران را تشویق به سوزاندن Terra و Mint Luna می‌کند. کاهش عرضه Terra باعث کمبود می‌شود و قیمت Terra افزایش می‌یابد. تا زمانی که ترا به قیمت هدف خود برسد، لونا بیشتری از ترا سوزانده می‌شود. استخر لونا افزایش و کاهش قیمت دارد.
لونا همتای متغیر دارایی پایدار Terra است. با تعدیل عرضه، قیمت لونا با افزایش تقاضا برای استیبل کوین‌ها افزایش می‌یابد.

ارز دیجیتال لونا و ترا

آیا ارز دیجیتال لونا بخریم؟

اغلب وقتی در مورد ارزهای رمزنگاری شده صحبت می‌کنیم، در مورد اینکه چگونه ممکن است یک مشکل را حل کنند، یا اینکه فناوری پس از غلبه بر موانع خاص چه کاری می‌تواند انجام دهد صحبت می‌کنیم.
دولت‌های مختلف در سراسر جهان در حال بررسی راه اندازی ارزهای دولتی دیجیتال خود هستند. برخی – مانند چین – در حال حاضر در حال اجرای آزمایشی آن‌ها هستند. ارزهای دیجیتال بانک مرکزی می‌توانند نیاز زیادی به استیبل کوین‌ها را خنثی کنند که این امر بر Terra و LUNA تأثیر منفی می‌گذارد.
سیستم پرداخت Chai 2 میلیون کاربر دارد و طبق وب سایت Terra، هر سال یک میلیارد دلار تراکنش پردازش می‌کند. گزارشی از RBF Capital نشان می‌دهد که استیبل کوین‌های Terra می‌توانند تا سال 2025 به 20 درصد از سهم بازار دست یابند.
ترا با یک تیم رهبری باتجربه و چندین حامی بزرگ، پشتوانه محکمی برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال دارد. همچنین می‌تواند با چندین بلاک چین مختلف ارتباط برقرار کند و به تنهایی یک اکوسیستم قابل برنامه‌ریزی است، که احتمالاً به همین دلیل است که قیمت LUNA از ابتدای امسال بیش از 2000 درصد افزایش یافته است.

حرف آخر

استیبل کوین‎ها ارزهای دیجیتالی هستند که به دارایی‌های معمولی مانند دلار آمریکا یا طلا متصل می‌شوند. محبوبیت آن‌ها افزایش یافته است زیرا مزایای ارزهای دیجیتال – معاملات سریع، ارزان و آسان – را بدون نوسانات قیمت ارائه می‌دهند. LUNA امسال عملکرد فوق‌العاده خوبی داشته است و ممکن است به پیشرفت خود ادامه دهد. اگر تصمیم به خرید یا فروش ارز دیجیتال لونا را دارید صرافی ارز دیجیتال افراتتر محل امنی برای شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.